Home » virtuvė

Žyma: virtuvė

Kaip prižiūrėti buitinę techniką?

Buitinė technika – tikras išsigelbėjimas norint palengvinti buitį ir sukiojimąsi apie visus namų kampus, tad paprastai stengiamės pirkti žinomų gamintojų produkciją, kuri pasižymi atitinkama kaina. Visgi tenka dažnai išgirsti skundus, kad šiuolaikinė buitinė technika tarnauja labai trumpai, o dėl to kalti rinkos gigantai, kurie esą specialiai pagamina riboto galiojimo įrenginius. Tačiau problema slypi kur kas arčiau mūsų. Ar gali būti, kad dėl nuolatinių gedimų kalti esame mes? Dažniausiai taip. O priežastis labai paprasta – norime kokybiškai veikiančio, negendančio prietaiso, tačiau nė nepasivarginame skirti laiko jo priežiūrai. Juk daiktai, kaip ir visa kita, kas mus supa aplinkui, be tinkamos priežiūros paprasčiausiai neišgyvena. Ką daryti, kad buitinė technika veiktų it nauja ir po keleto metų?

household appliances

Stambioji buitinė technika

Kuo svarbesnis ir didesnis buitinis prietaisas, tuo brangiau kainuoja jo nepriežiūra. Todėl žaisti su tokiais įrenginiais kaip skalbimo mašina, indaplovė ar orkaitė – nerekomenduojama. Jei nenorite kas keletą metų gaminių keisti naujais, rūpinkitės jais. Profilaktinė indaplovių ir skalbimo mašinų priežiūra turi būti atliekama kas 3–6 mėnesius. Skalbimo mašinoms reikalingas kaitinimo elemento nukalkinimas, taip pat rekomenduojama atlikti valomuosius skalbimus, kai mašiną įjungiate be drabužių, nustatę aukščiausią temperatūrą ir įpylę įprastų valymo priemonių. Tai palaikys skalbimo mašinos ir vandens išleidimo vamzdžių švarą. Kalbant apie indaplovių tvarką, labai svarbu jose palikti kuo mažiau maisto likučių ir taip pat atlikti valymo ritualus, panašius į skalbimo mašinų. Bent kartą per mėnesį indaplovę išplaukite didžiausio intensyvumo programa be indų. Šiam ritualui naudokite specialias valymo priemones. Na, o jei norite išlaikyti tvarkingai veikiančią orkaitę, pakaks kaip įmanoma dažniau gerai išvalyti prikepusio maisto likučius ir kiekvienam patiekalui pritaikyti jam kepti tinkamą temperatūrą.

Smulkioji buitinė technika

Smulkioji buitinė technika taip pat reikalauja priežiūros. Pavyzdžiui, daugelis žmonių namuose turi kavos aparatus, tačiau labai nustemba, kai šie nustoja veikę. Tiesa ta, kad norint, jog kavos aparatas veiktų nepriekaištingai, jam reikia skirti dėmesio ir kas mėnesį nukalkinti, o kas 3 – keisti filtrą. Nemažai priežiūros reikalauja ir kiekvieno mūsų namuose karaliaujančios mikrobangų krosnelės. Būtina kaip įmanoma dažniau valyti nešvarumus jos viduje, o maistą šildyti tik specialiai tam skirtuose induose.

Virtuvės baldai: praktiškumo ir dizaino derinys

Virtuvės baldaiGerai įrengta virtuvė – ne privalumas, o būtinybė. Ką reiškia „gerai įrengta“? Taip kalbėdami įsivaizduojame neprastą šaldytuvą, efektyvų garų surinktuvą, dailias sienas, praktiškas grindis. Didžiulį vaidmenį atlieka virtuvės baldai. Jie svarbūs ne tik kaip interjero dalis, bet ir kaip praktiškumą koreguojantis veiksnys.

Vietos išnaudojimas

Jei tarp spintelių būtų kelių centimetrų tarpeliai, turėtumėt vargo. Norint išvalyti pritiškusius riebalus ir nusėdusias dulkes tektų gerokai paplušėti. Namų ruošos procesai prailgtų. Na, ir patogumo jokio. Tačiau virtuvės baldai turėtų būti tinkamo dydžio ne tik dėl valymo darbų, bet ir dėl vietos išnaudojimo. Keletas tarpelių po kelis centimetrus – visai nemaža erdvė. Prarandamas visas skyrius nedideliems daiktams. O nedidelių daiktų virtuvėje gausu – nuo šaukštelių iki prieskonių maišelių. Taigi, prieš įsigyjant naujus baldus vertėtų skrupulingai apskaičiuoti, kokio dydžio jie turėtų būti. Reikšmė teiktina tiek ilgiui, tiek pločiui, tiek aukščiui.

Planas

Virtuvės įrengimas reikalauja planavimo. Net ir pačios dailiausios spintelės normaliai neatliks savo funkcijų, jei bus išdėliotos nelogiškai. Paprastai daroma taip, kad jos visos būtų prie vienos sienos. Siekiama, kad maisto gaminimas būtų kuo patogesnis.

Visai nesvarbu, ar ruošiate šventinę vakarienę, ar tiesiog norite pasidaryti sumuštinį, bet kuriuo atveju norėtumėte, kad siekis paimti dešrą netaptų akrobatiniu triuku, o duonos paieška neužtruktų pusvalandžio. Ypač šiais skubėjimo laikais tinkamai išdėlioti virtuvės baldus ir tvarkingai susidėti reikiamus daiktus yra nepaprastai svarbu.

Atsparumas

Virtuvės baldai negali būti tarsi suvenyrai.  Užsinorėjote miltinių blynų. Pasiėmėte miltų, kiaušinių. Netyčia kiaušinio trynys išsiliejo ne ten, kur reikia – ne į dubenį, o ant stalo. Ech, kaip gaila… Ne kiaušinio, o stalo… Juk dabar laukia išlaidos – naujas stalas nepigus. Bet palaukite! Jei kiaušinio trynys sugebėtų „pražudyti“ stalą, labai suabejotume tokio baldo paskirtimi. Peilis randus paviršiuje palieka, tačiau kiaušinio trynys ar karštas arbatos puodelis neturėtų tapti gražios stalo epopėjos pabaiga.

Skanaus!

Virtuvės baldai ir burnoje tirpstantys blynai. Kas tarp jų bendra? Patogus virtuvės išplanavimas ir gamintojų atsižvelgimas į praktinę baldų paskirtį leidžia pasigaminti ne tik blynus, bet ir daugybę kitų patiekalų, priverčiančių išsiskirti ne vieną seilę.

Nestandartiniai virtuvės baldai – ar verta?

Neseniai vienas pažįstamas paklausė gana keisto klausimo. Jei namuose nestandartiniai virtuvės baldai – ar tai neapsunkins virtuvės įrengimo? Iš pradžių klausimas pasirodė naivokas, bet vėliau pradėjome galvoti, kad jis visiškai logiškas ir pagrįstas. Ypač, kai Lietuvoje veikia keli dideli baldų prekybos centrai, siūlantys jau gatavus virtuvės baldus.

virtuves baldai

Nestandartiniai virtuvės baldai – vienintelis būdas išnaudoti virtuvės patalpą efektyviai. Namai būna įvairių išmatavimų, o gatavi baldai į juos telpa arba ne. Ką darysite, kai pastatę standartinius baldus pamatysit, jog tarpas nuo paskutinės spintelės iki sienos yra 9,5 centimetro? Ką ten dėsite? Butelinę ar dar vieną rankšluostinę? O gal paliksite tuščią erdvę maišeliams ir šluotoms, kas tikrai sudarkys virtuvės baldų vaizdą? Tik nestandartiniai virtuvės baldai leis jums įstatyti įmontuojamą orkaitę ir mikrobangų krosnelę tame aukštyje, kuris bus optimaliausias visiems šeimos nariams. Tik pagal užsakymą gaminami baldai padės išnaudoti erdvę po vonia taip, kad neužsiveistų tarakonai (ten paprastai kišami šiukšlių maišai, nors galimi ir kitokie sprendimai).

„Pasidarysiu viską pats!”, – sakė kaimynas. Vėliau jo žmona skundėsi, kad pačiai tenka priveržti išklibusias dureles, nes pasirinko ne itin kokybišką furnitūrą. Čia kita problema, su kuria susiduria namų šeimininkai. Viską galima pasidaryti patiems, tik reikia žinoti, kuri furnitūra yra patikima. Tai sužinoti galima tikrai ne iš reklaminių bukletų, o tik iš patirties. O kur tos patirties gaus kaimynas, kuris statosi virtuvę kartą per 10-20 metų? Profesionalai visas naujoves sužino ir išbando kartu su savo furnitūros ir kitų medžiagų tiekėjais, kaimynas, deja, tokios galimybės neturi.

Nestandartiniai virtuvės baldai yra skirti nedidelėms erdvėms, kur reikalingi optimalūs sprendimai. Didelė virtuvė dabar nemadinga, kai į namus pica pristatoma per 15 minučių, o maistą galima užsisakyti internetu nekeliant kojos į artimiausią prekybos centrą. Šiuolaikinis žmogus virtuvėje sukinėtis nemėgsta. Pasižiūrėkite kulinarines laidas – įmantriausi receptai, skaniausi valgiai, tačiau visur akcentuojama, kad jiems paruošti reikia vos 30-60 minučių. Valanda ar pusantros – tiek realiai žmogus praleidžia gamindamas valgį, dėl to eikvoti brangų namo plotą virtuvei nebetikslinga. Dėl to reikalingi efektyvūs sprendimai, kaip į nedidelį kampą sukišti visą virtuvę su visa buitine technika namuose, kuriuose gyvena 4-5 asmenys ir dar 3 augintiniai. Čia gali padėti tik profesionalai.

Virtuvė – ne vieta eksperimentams. Tai daryti galima sandėliuke, rūsyje, galbūt kieme statant lauko baldus, bet ne virtuvėje.