Home » šildymas

Žyma: šildymas

Perkant saulės kolektorius internetu…

saulės kolektoriaiSaulės kolektoriai turi daug privalumų, kuriais džiaugiasi vis daugiau vartotojų. Ekologija ir ekonomija – tai realios sąvokos, kurias kolektorių naudotojai tikrai įvertina. Na, o tolesnėse eilutėse aptarsime įdomų dalyką – saulės kolektoriai parduodami internetu.

Gal nieko ir nenustebiname pasakę, kad kas nors parduodama internetu… Juk virtuali prekyba visuotinai pripažįstama, itin mėgstama, dažniausiai susijusi su galimybe sutaupyti ir išskirtiniu patogumu. Tos pačios tendencijos galioja ir kalbant apie kolektorius. O į ką atkreipti dėmesį sumąsčius įsitikinti ekologine ir ekonomine nauda?

Pirmiausia – kur įsigyti. Juk internete daug visko. Ir tas „daug“ ne visada reiškia pozityvius dalykus. Kartais susiviliojama tokiais dalykais, kur visos ypatybės sufleruoja apie klastą. Kad taip nenutiktų, prieš perkant svarbu atsižvelgti, kas tai per parduotuvė. Kartais vartotojai skaito atsiliepimus, kartais parduotuvė veikia gana ilgai ir tiesiog turi autoritetą, tarsi savaime suprantama, kad ji patikima.

Žiniatinklyje nesunku palyginti, kur kokios kainos. Ir tai vartotojams labai naudinga, nes nepermokama. Bet vėlgi – vien maža kaina nieko gero nereiškia. Ji atlieka teigiamą vaidmenį tik tada, jei kartu vaidina ir aukšta kokybė. Nes kas iš mažos kainos, jei visa kita nėra verta dėmesio?

Kitas aspektas yra prekių pasiūla. Kiek ir kokių saulės kolektorių galima įsigyti konkrečioje parduotuvėje? Kokios kitos dalys siūlomos? Ir apskritai iš kur žinoti, kokių techninių mazgų reikia? Štai čia verta pasakyti, kad labai reikšmingas etapas yra konsultacija. Specialistai, išmanantys savo darbą, patars, ką pirkti ir kiek pirkti. Galbūt atrodo, kad internete gauti konsultaciją nėra jokių šansų. Tačiau situacija kaip tik gera. Saulės kolektoriai patikimose parduotuvėse parduodami atsakingai. Nesistengiama tiesiog įbrukti vartotojams produkto numojant ranka ir tariant „tegu sau žinosi“.

Na, tai labai gerai, ar ne? Taip, gerai, nes profesionali konsultacija telefonu ar elektroniniu paštu padeda viską sustyguoti. Vien tai, kad parduodamos tokios gana specifinės prekės, sufleruoja, jog parduotuvę įkūrė specialistai.  Ir tie specialistai gali suteikti aktualią informaciją.

Prieš įsigyjant domimasi atsiskaitymo bei pristatymo būdais. Ir viena, ir kita pirkėjams rūpi tiek dėl patogumo, tiek dėl planavimo. Juk galbūt vienas atsiskaitymo būdas kokiam pirkėjui žymiai priimtinesnis nei kitas būdas. Na, o kuo čia dėtas planavimas? Atsakymas paprastas: kai galvojama apie kolektorių montavimą ir pasamdomi meistrai, svarbu gauti įrenginius laiku, kad specialistai galėtų pradėti darbą.

Saulės kolektoriai yra galvojimas, skaičiavimas, montavimas. Tai sritis, kuri reprezentuoja ekologiją bei ekonomiją, taip pat susijusi su daline nepriklausomybe gaunant energiją. Galima pridėti ir namo puošnumą, nes pastebėtina, jog kolektoriai atrodo dailiai. Žinoma, ne dailumas bus pirmoje vietoje renkantis, bet internetinėse parduotuvėse pateikiamos nuotraukos vis vien padės susidaryti įspūdį.

Pirkti kolektorius internete apsimoka, jei pasirenkama parduotuvė veikia klientų labui. O patys saulės kolektoriai, nors ir nebeturi naujovės statuso, anaiptol nėra atgyvena.

 

 

Dovre krosnelės laimi prieš žiemą

Dovre krosnelėsŽiema su šalčiu gali įbauginti. Bet tik ne tada, kai pasirūpinta gera šildymo sistema. Dovre krosnelės džiugina tiek savo apipavidalinimu, tiek efektyvumu. Norvegiška tradicija daug reiškia. Ją pritaikius lietuviškai žiemai, šaltasis metų laikas nebebaugina.

Apie Dovre krosneles sklando daugybė puikių atsiliepimų. Tai ilgaamžiškumo, tvirtumo, kokybės simbolis. O kokybė neabejotinai groja pirmuoju smuiku. Nereikia net apie šildymo įrenginius kalbėti. Ieškome ir kokybiškos žieminės striukės, ir gerų batų, perkame ir šiltą megztinį, kuris po poros apsivilkimų nesusidėvėtų. Kaip ir kiti su šiluma susiję daiktai, taip ir krosnelės vertinamos pagal kokybę. Na, o Dovre gaminiai laikomi etalonu.

Kai už lango pavasaris

Kai už lango pavasaris, šildymo tema dar aktuali, bet jau laukiama, kada pasibaigs sezonas.

Kai už lango vasara

Kai už lango vasara, šildymo tema kažkur nutolusi, apskritai atrodo, kad žiema – tik vardas.

Kai už lango ruduo

Kai už lango ruduo, kūrenimo tema vėl priartėja, imama domėtis šildymo katilais ir kitais šios srities daiktais.

Kai už lango žiema

O kai už lango žiema, Dovre krosnelės atlieka savo funkciją ir suteikia šilumos bei jaukumo. Reikia paminėti ir tai, kad interjeras įgauna malonų vaizdą. Tad krosnelę galima vertinti kaip įvairiapusę ir funkcionalią.

Aptarus metų laikų kaitą vertėtų prisiminti liaudies išmintį, nes senieji žodžiai turi nemažai svarbos. Jie yra itin taiklūs ir apibūdina gyvenimo aktualijas.

Liaudies išmintis: apie roges ir apie skūpumą

Žinote, liaudies išmintis pasitvirtina įvairiausiose situacijose. Tai galioja ir kalbant apie žiemą bei šildymo prietaisus.

Pirmasis posakis: roges reikia ruošti vasarą. Antrasis posakis: skūpus moka du kartus. Ką norime atskleisti šiomis mintimis? Ar tai, kad reikėtų įsigyti brangias roges? Ne. Tačiau perkeltine prasme šie išminties perlai yra nepaprastai turiningi.

Rogių ruošimas perkeltine prasme suprantamas kaip bet kokie darbai, kurių nereikėtų atidėlioti. Dovre krosnelės – netgi labai į temą. Jei planuojama įsigyti krosnelę ir sužinoma, kad Dovre vardas šioje srityje yra nuoroda į pirmavimą, neverta pirkimo atidėlioti paskutinei minutei, kai lauke jau stūgauja vėjai. Juk prietaisą dar reikia prijungti, tad svarbu pasilikti laiko ne tik įsigyti, bet ir pasamdyti šios srities meistrus.

Kitas posakis – apie skūpumą – aiškintinas kalbant apie krosnelių pasirinkimą. Šiaip jau įprasta sakyti, kad tas, kuris pabando sutaupyti, moka dukart. Bet kaip yra krosnelių rinkoje? Kokia situacija vyrauja? Natūralu, kad gaminių kainos skiriasi. Vieni žmonės automobilį perka už 1500 Eur, o kiti šiam tikslui skiria dvidešimt kartų daugiau pinigų. Vieni įsigyja telefoną už 130 Eur, o kiti – už 700. Vieni statosi 60 kv. m. namą, o kiti – 300. Tad būtų keista, jei užsukus į šildymo įrenginių saloną visose etiketėse būtų nurodyta vienoda kaina. Juk krosnelės nevienodo galingumo, o tai įtakos piniginei vertei tikrai turi. Džiugina, kad ne kiekvienas geras gaminys įkainojamas solidžiausiomis sumomis.

Dovre

Po ilgų ar neilgų paieškų pavyksta atrasti šį tą nepaprasto. Dovre krosnelės pagamintos taip, kad kūrenimo procesas būtų kuo patogesnis. Aukštos kokybės medžiagos, ne tik dailus, bet ir į patogumą orientuotas dizainas. Dovre krosnelės namuose prisideda prie harmonijos. Jos laimi prieš žiemą, tad šaltasis metų laikas tampa gražus. Jaukūs vakarai tampa dar jaukesni, nes šiluma namie optimali.

 

 

 

Ieškote, kas sumontuotų židinį?

Židiniai Klaipėdoje

Židinys kuria jaukumą ne tik filmuose. Žmonės, ieškodami, kaip padailinti būsto interjerą, taip pat atkreipia dėmesį į židinius. Ir ne vien dėl interjero dailumo ar jaukumo, bet ir dėl šilumos.

Pirmiausia ateina noras. Vis tiek kas nors lemia, kad užsinorima židinio. Kai žvalgomasi į skirtingus variantus, iš pradžių kreipiamas dėmesys į dizaino subtilybes, šiek tiek į kainas. O kai jau židiniai Klaipėdoje, Vilniuje ar kitame mieste patenka į rimtesnę interesų sritį, kai nusprendžiama tikrai įsigyti minėtą šildymo įrenginį, kyla klausimas, kas jį sumontuos. Taip pat prieš pasirenkant labai svarbios techninės ypatybės. Geriausia, kai konkrečioje parduotuvėje galima ne tik nusipirkti, bet ir gauti profesionalią konsultaciją.

Židiniai Klaipėdoje – išplėtota sritis. Todėl labai tikėtina, kad galėsite ne tik įsigyti, gausite ne tik konsultaciją, bet ir sulauksite pasiūlymo sumontuoti nusipirktą židinį. Ir tai puiku, nes prijungimas yra atsakingas, susijęs su sklandžiu ilgamečiu veikimu.

Gyvenate Klaipėdoje ir ieškote, kas sumontuotų šildymo prietaisą? Tuomet židiniai Klaipėdoje bus prioritetas. Jūsų namai yra Vilniaus apskrityje? Tuomet veikiausiai vyksite būtent į sostinę. Gyvenate Lietuvos vidury? Tokiu atveju kelionės kryptimi turbūt taps Kaunas. Ką tai reiškia? Pirmiausia tai, kad žiema būna visoje Lietuvoje.

Žiemos charakteris įvairiapusis. Ji būna švelni, šilta. Kartais ji žvarbi, vėjuota. Kai kada šaltukas grėsmingas, bet gražus. Žiema – metų laikas, įkūnijantis priešingus dalykus. Lietuvoje ja džiaugiamės, jai ruošiamės, ją peikiame. Žiemą laukiame vasaros, bet ir šiltuoju metų laiku kartais pamąstome, kaip gražu apšerkšniję medžiai, kaip romantiška, kai sninga.

Klaipėda labiausiai asocijuojasi su jūra. Tačiau atėjus darganoms židiniai Klaipėdoje įgauna didelę reikšmę. Tuomet vilioja ne jūros, o arbatos puodelio vaizdinys. Vaizdinys, kai šeima prie židinio kalbasi ir jaukiai leidžia vakarą. Viskas sklandu, kai židinys kruopščiai sumontuotas. Todėl tiesiog būtina paminėti profesionalumo svarbą.

Kaip jau buvo minėta, pardavėjai gali pasiūlyti ir montavimo paslaugas. Pasiūlymą dažniausiai verta priimti, nes tada viskas gaunama iš vienų rankų ir, tikėtina, vyksmas ne šiaip sklandus, o netgi labai sklandus.

O gal židiniai Klaipėdoje ką tik apžiūrėti ir vienas jau įsigytas, bet dar nežinote, kas pasirūpins prijungimo darbais? Užtat mes jau žinome, kokiais kriterijais remdamiesi ieškosite meistro. Iš pradžių tikriausiai pabandysite prisiminti, ar kas iš pažįstamų nedirba šioje srityje. Tuomet veikiausiai pagalvosite, ar niekas nėra minėjęs kokio gero meistro. Jei leisitės į internetines paieškas, tai kreipsite dėmesį į skelbimo suprantamumą ir taisyklingumą. Ir nesikreipsite, jei parašyta „montoju zhidinjus“. Tikriausiai pasidomėsite patirtimi ir pabandysite sutarti dėl laiko. Aišku, nuošaly jokiu būdu neliks kaina.

Jei ieškote, kas užsiimtų montavimu, be jokios abejonės, norite kokybės. Nes jums svarbu, kad pinigai būtų išleisti tikslingai. Tad tiek renkantis, tiek montuojant minėtina atidi paieška. Tai ne koks nedidelis dalykas, kad galėtumėte nuspręsti spontaniškai. Židinio funkcionalumas ir skleidžiamas jaukumas priklauso nuo to, kiek laiko skiriama optimaliausio varianto pasirinkimui ir kaip atrastas gaminys paruošiamas visapusiam funkcionavimui.

Žiema pasiekia visą Lietuvą. Tad tiek židiniai Klaipėdoje, tiek Vilniuje ar Panevėžyje pirkėjus domina ne tik dėl grožio, bet ir dėl šilumos. O juk jauku paprastai ir būna tada, kai šilta. Tad židinys – ne šiaip koks pirkinukas. Tai atsakingas pirkinys, kuriam nereikėtų pagailėti laiko. Ir jei kiek brangesnis įrenginys atrodo pranašesnis, verčiau atseikėti kelis eurus papildomai, nei pirkti pigesnį, kuris atitinka kompromisinio varianto sąvoką.

Daug klausimų, daug svarstymų. Tokia ta židinių rinka. Ir tokia ta lietuviška žiema, sulaukianti visokiausių epitetų. Dainuojama, kad ji dieviška. Tačiau taip optimistiškai žiema apibūdinama ne visada. Bet turint gerą židinį optimizmo išties daugiau. Net ir vasarą pagalvojant apie šaltesnius laikus nenusimenama, nes žinoma, kad jaukumo namie suteiks židinys.