Home » mediena

Žyma: mediena

Kodėl visada būtina pirkti tik kokybiškas terasines lentas?

terasinės lentosDaugelis žmonių pastebėjo, kad statybines medžiagas mažiausiomis kainomis galima įsigyti elektroninėje erdvėje. Tai liečia ir tuos atvejus, kuomet reikalinga statybinė mediena. Tarkime, jeigu norite įrengti terasą, tuomet jums nėra reikalo vykti į artimiausią statybinių medžiagų prekybos centrą ar lentpjūvę. Terasinės lentos gali būti užsakomos internetu. Jums reikės tik labiau pasidomėti geriausią medienos kokybę siūlančiais pardavėjais ir tiek. Geriausia tai, kad terasines lentas ir vis kitą medieną jūs galite užsakyti nuotoliniu būdu. Yra netgi specializuotų el. parduotuvių, kurios suteikia galimybę pateikti užsakymus lygiai taip pat kaip ir visose kitose el. parduotuvėse. Jums reikia detaliai paskaičiuoti reikalingos medienos kiekį ir tiek.

Žinoma, jeigu norite tokios terasos, kurios po metų nereikėtų statyti iš naujo, tuomet jums bus reikalinga kokybiška mediena. Ją siūlo tikrai ne visi pardavėjai. Internete specializuotos medienos parduotuvės reklamuojasi gana aktyviai. Geriausią medienos kokybę gali pasiūlyti tie pardavėjai, kuriuos galima rasti per paieškos sistemas. Ten suvedami tik elementarūs paieškos terminai ir tiek. Pavyzdžiui, suvedę raktinę frazę „terasinės lentos“, gausite el. parduotuvių sąrašą. Štai, pirmosiose vietose esančios parduotuvės ir galės pasiūlyti geriausią kokybę bei didžiausią pasirinkimą.

Terasinių lentų kainos priklauso ne tik nuo perkamo kiekio, bet ir medienos rūšies. Pavyzdžiui, logiška, kad ąžuolinės lentos bus brangesnės nei pušinės. Ąžuolas yra daug tvirtesnis ir kokybiškesnis, todėl jo kaina yra didesnė. Taipogi turite žinoti, kad lentų dydis irgi daro įtaką kainą. Storesnės terasinės lentos bus brangesnės nei plonesnės ir t.t. Žinoma, nereikia pamiršti, kad kainai įtaką daro ir perkamas lentų kiekis. Kuo didesnį medienos kiekį užsakysite, tuo mažesnę kainą galbūt mokėsite. Dabar neretai taikomos specialios nuolaidos, kurios pasižymi tuo, jog kaina mažėja didėjant perkamam kiekiui.

Internetu terasines lentas galite užsakyti nemokėdami už pristatymą nė cento. Verta žinoti, kad kai kuriais atvejais už lentų pristatymą mokėti nereikia nieko. Tai dažniausiai būna tokiais atvejais, kuomet perkamas didelis kiekis arba pristatymo atstumas nėra didelis. Aišku, kartais gali būti taikomos ir specifinės pristatymo sąlygos.

Frezuoklis ir freza – kam jie skirti?

frezaMedienos frezavimas – tai ypatingas medienos apdorojimo tipas, kurio dėka ant įvairių medinių paviršių galima išraižyti pačių įmantriausių ornamentų, raštų, reljefų. Juk ne kartą esame matę medinių baldų, durų, staktų ar langų rėmų jaukiose kaimo turizmo sodybose ar sodo nameliuose, kurie stebina giliai, tiksliai bei simetriškai įrėžtais ornamentais. Tie, kurie ypač myli medieną ir šia medžiaga apipavidalintą interjerą, nepriekaištautų, jeigu kiekvienas namų kampelis, ar kėdės atlošas būtų išdailintas frezų pagalba. Plačiau apie frezuoklį ir frezą papasakosime žemiau.

Elektrinė freza medžiui – tai įvairiems reljefams, grioveliams ir raštams medienoje sukurti pritaikytas įrankis. Rankinės frezos kiekvienam staliui padeda medyje išraižyti U, V, ar kregždės uodegos formų griovelius, plačiai naudojamus ant durų, rėmų, kėdžių dizaino.

Negana to, freza daug universalesnis įrankis, nei kad galvojate – modernios gamybos medžio frezavimo įrankiai gali būti naudojami norint išgręžti skyles medienoje, obliuoti medieną, ar net sujungti dvi skirtingas lentas ar medienos detales. Tai kiekvieno staliaus dirbtuvėse privalantis būti įrankis.

Yra keli tipai medžio frezavimui skirtų įrankių. Galima rinktis iš kotinių, diskinių, taip pat ir būgninių frezų – kiekvienas šių įrankių turi ištobulintas vis kitas funkcijas. Būgninė freza naudojama ne tiek medienai, kiek betono apdorojimui, diskinės frezos pasižymi diskiniais antgaliais, kurie pritaikyti sukurti unikalius raštus, priklausomai nuo disko išpjovų ir panašiai.

 

Frezuoklius galima rinktis ir pagal jo veikimo principą – skiriami horizontalūs arba vertikalūs frezuokliai. Visos frezų rūšys ir itin platus šių įrankių pasirinkimas užtikrina, jog būtinus medžio (ir ne tik) apdirbimo darbus atliktumėte be menkiausių priekaištų, tiksliai ir kokybiškai. Norime įspėti, kad prieš pirkdami frezuoklį, įsitikintumėte, ar jame integruota speciali vėdinimo sistema – juk frezuojant medieną kyla smulkios medienos dulkelės, kurios yra tikras bet kokių staliaus įrankių priešas. Siūlome tik patikimų gamintojų įrankius, kurie užtikrinai tarnautų gal net ne dešimt, o daugiau metų. Pirkdami įrankį be apsaugos nuo dulkių, rizikuojate, jog įrankio variklis perkais ir pinigai bus paprasčiausiai išmesti į balą.

Frezuokliai – tai tikro staliaus įrankis. Jeigu esate įsimylėjęs medienos gaminius ir praktikuojate medinių baldų ar interjero detalių gamybą, siūlome plačiau pasidomėti įvairiais medienos apdirbimo įrankiais – ne tik obliais, siaurapjūkliais, šlifuokliais, suktuvais ar grąžtais, bet ir frezomis. Juk rankomis įrėžti medienoje ornamentus – tai didelės patirties ir tikslumo reikalaujantis darbas, o frezuoklio pagalba tai padarysite be didesnio vargo.