Home » įrankiai

Žyma: įrankiai

5 svarbiausi įrankiai, kuriuos privalo turėti kiekvienas vyras

irankiaiKiekvienas vyras turi turėti savo įrankių dėžę. Moterys juk turi savo kosmetines, pilnas komodas ir pan. Kuo vyrai blogesni? Juk įrankiai – jų darbo priemonė.

Prieš vardinant įrankius, reiktų atsižvelgti į tai, kad ne visada reikia pačių brangiausių įrankių, skirtų profesionalams. Nebent vyras mėgsta dažnai meistrauti.

  1. Elektrinis suktuvas. Įsukti varžtelį į sieną ne visada paprasta atsuktuvu. Kartais ranka pavargsta, todėl į pagalbą turi ateiti elektriniai suktuvai. Tai puikus įrankis kiekvienuose namuose, kuriuo gali nesunkiai pasinaudoti ir moteris. Tik reikia palikti uždėtą universalų antgalį, kad ji nesiknaisiotų po dėžes ir visko nesujauktų. Populiariausi prekės ženklai – Makita, Bosch, Defort, Ryobi, Miwaukee ir t.t.
  2. Perforatorius. Tai smūginis gręžtuvas, skirtas gręžti medžiui, metalui ir betonui. Jei gyvenate individualiame name, reiktų pasiieškoti perforatoriaus su kalimo funkcija, nes jos gali prireikti atskeliant sienos ar betono gabalus. Bute kalti greičiausiai nereikės, tad tiks paprastesnis perforatorius. Aišku, prie jo reiktų pasirūpinti ir tinkamu grąžtų rinkiniu. Jei perforatorius gali kainuoti 60-100 eurų, tai grąžtams nereiktų gailėti bent 50 eurų. Dažniausiai keiksmų ir pasiuntimų susilaukia ne pats perforatorius, o netikęs grąžtas, kuris labai sunkiai atlieka savo darbą. Populiariausi prekės ženklai – Skill, Bosch, Makita, Hecht, Defort, Metabo ir t.t.
  3. Kampiniai šlifuokliai, dar žinomi, kaip „bulgarkės“ arba „turbinkos“. Nepamainomas įrankis įvairiems apdailos darbams, nes jais galima pjauti sienas, šlifuoti metalą ir medį, pjaustyti vamzdžius, plyteles ir t.t. Labai reikalingas įrankis. Populiariausi prekės ženklai – Metabo, Makita, Bosch, Milwaukee, Fieldmann, Graphite ir t.t.
  4. Elektrinis siaurapjūklis. Nupjauti lentą, grindų apvado kampelį ar kitą nestorą medžio gabalėlį tikrai nereikia benzininio pjūklo, kuris dažniausiai praverčia lauke ir turint didelį sodą. Pakanka tik keleto pjūklelių rinkinio, kad būtų patenkinti visi poreikiai. Elektriniu siaurapjūkliu (dar vadinamu „lobziku“) galima pjauti iki 7 cm storio medieną, aliuminio profilį, vamzdį santechnikai ir t.t. Rimtesniems pjaustymams prireiks diskinio pjūklo, tačiau namuose jis naudojamas retai.
  5. Rankinių įrankių rinkinys. Kiekvienuose namuose turi būti ir rankinių įrankių rinkinukas: bent 2 skirtingų dydžių plaktukai, replės, kirpimo replės, keli skirtingų dydžių atsuktuvai, sukimo raktų rinkinys + visraktis (bent 2 vnt.), kaltas, pjaustymo peiliukas, pora matavimo rulečių arba sulankstomas metras, rankinis pjūklas, laužtuvas, metalo pjūklelis, kampuotis ir žinoma, gulsčiukas. Visa kita jau nelabai svarbu ir prireikia itin retai (dildė, laikikliai ir spaustuvai, rėžtukai, skalpeliai ir t.t.)

Jei visus šiuos įrankius turite – šaunu. Tik laikykite juos tvarkingai. Išmėtytos detales nedaro garbės jokiam namų šeimininkui.

Frezuoklis ir freza – kam jie skirti?

frezaMedienos frezavimas – tai ypatingas medienos apdorojimo tipas, kurio dėka ant įvairių medinių paviršių galima išraižyti pačių įmantriausių ornamentų, raštų, reljefų. Juk ne kartą esame matę medinių baldų, durų, staktų ar langų rėmų jaukiose kaimo turizmo sodybose ar sodo nameliuose, kurie stebina giliai, tiksliai bei simetriškai įrėžtais ornamentais. Tie, kurie ypač myli medieną ir šia medžiaga apipavidalintą interjerą, nepriekaištautų, jeigu kiekvienas namų kampelis, ar kėdės atlošas būtų išdailintas frezų pagalba. Plačiau apie frezuoklį ir frezą papasakosime žemiau.

Elektrinė freza medžiui – tai įvairiems reljefams, grioveliams ir raštams medienoje sukurti pritaikytas įrankis. Rankinės frezos kiekvienam staliui padeda medyje išraižyti U, V, ar kregždės uodegos formų griovelius, plačiai naudojamus ant durų, rėmų, kėdžių dizaino.

Negana to, freza daug universalesnis įrankis, nei kad galvojate – modernios gamybos medžio frezavimo įrankiai gali būti naudojami norint išgręžti skyles medienoje, obliuoti medieną, ar net sujungti dvi skirtingas lentas ar medienos detales. Tai kiekvieno staliaus dirbtuvėse privalantis būti įrankis.

Yra keli tipai medžio frezavimui skirtų įrankių. Galima rinktis iš kotinių, diskinių, taip pat ir būgninių frezų – kiekvienas šių įrankių turi ištobulintas vis kitas funkcijas. Būgninė freza naudojama ne tiek medienai, kiek betono apdorojimui, diskinės frezos pasižymi diskiniais antgaliais, kurie pritaikyti sukurti unikalius raštus, priklausomai nuo disko išpjovų ir panašiai.

 

Frezuoklius galima rinktis ir pagal jo veikimo principą – skiriami horizontalūs arba vertikalūs frezuokliai. Visos frezų rūšys ir itin platus šių įrankių pasirinkimas užtikrina, jog būtinus medžio (ir ne tik) apdirbimo darbus atliktumėte be menkiausių priekaištų, tiksliai ir kokybiškai. Norime įspėti, kad prieš pirkdami frezuoklį, įsitikintumėte, ar jame integruota speciali vėdinimo sistema – juk frezuojant medieną kyla smulkios medienos dulkelės, kurios yra tikras bet kokių staliaus įrankių priešas. Siūlome tik patikimų gamintojų įrankius, kurie užtikrinai tarnautų gal net ne dešimt, o daugiau metų. Pirkdami įrankį be apsaugos nuo dulkių, rizikuojate, jog įrankio variklis perkais ir pinigai bus paprasčiausiai išmesti į balą.

Frezuokliai – tai tikro staliaus įrankis. Jeigu esate įsimylėjęs medienos gaminius ir praktikuojate medinių baldų ar interjero detalių gamybą, siūlome plačiau pasidomėti įvairiais medienos apdirbimo įrankiais – ne tik obliais, siaurapjūkliais, šlifuokliais, suktuvais ar grąžtais, bet ir frezomis. Juk rankomis įrėžti medienoje ornamentus – tai didelės patirties ir tikslumo reikalaujantis darbas, o frezuoklio pagalba tai padarysite be didesnio vargo.