Home » įmonių steigimas

Žyma: įmonių steigimas

10 punktų svarstantiems apie nuosavą verslą

verslas

Interneto svetainėje Audita.lt nurodytos paslaugos – teisinės, mokesčių, buhalterinė apskaita… Kol žmogus neįkūręs verslo, tol šios paslaugos atrodo kaip kažkas labai tolimo. O kai verslą jau vykdote, suprantate, kaip svarbu, kad tiek teisinė, tiek finansinė įmonės pusė būtų tvarkinga.

Svarbu ir daug kitų dalykų. Jūsų dėmesiui – 10 punktų svarstantiems apie nuosavą verslą.

 1. Nuosava įmonė nėra pelno garantas. Tuo labiau naivu tikėtis, kad pakaks tik įregistruoti ir jau kitą dieną pinigai patys plauks. Pirmiausia įdedama nemažai pastangų, o laikui bėgant kas nors išsirutulioja. Tiesa, frazė „laikui bėgant“ gali reikšti labai plačius laiko skirtumus. Kada iš tiesų imsite skaičiuoti pelną, priklauso nuo įvairių faktorių. Gal po kelių savaičių, o gal po kelių mėnesių.
 2. Daugelis itin pabrėžia idėjos svarbą. Tačiau idėja – tik viena medalio pusė. Be jos sunku įsteigti įmonę, tačiau reikia ir tolesnio galvojimo. Ir visai tikėtina, kad praėjus tam tikram laiko tarpui pirminis sumanymas gerokai pasikeis.
 3. Kad ir kokioje srityje steigiate verslą, vienas iš kertinių principų turi būti sąžiningumas. Tam pritaria atsakingi verslininkai, su tuo sutinka ir Audita.lt personalas. Ir patys norite, kad su jumis elgtųsi sąžiningai, ir patys turite taip elgtis.
 4. Kartais pasigirsta komentarų, kad Lietuvoje sunku ar išvis neįmanoma nieko sukurti. Ar sunku – diskutuotinas klausimas. O kad neįmanoma – labai ginčytina. Jei neįmanoma, tai iš kur tada Lietuvoje veikia tiek įmonių?
 5. Verslo pradžia gali būti visokia. Svarbu suprasti, jog tai kai kas naujo, o ne senų dalykų kopija. Kitaip tariant, jei perskaitote kokią žinomos įmonės istoriją ir stengiatės kopijuoti jos veiklos startą, tai kiek keistoka. Nors sklando gandai, kad „Apple“ kompanijos pradžia – garaže, tokie pasakojimai nereiškia, kad garažas yra geriausia vieta pradėti verslą.
 6. Gal ir atrodo, kad tikslingiausia viską daryti patiems. Tačiau ilgainiui pripažįstama, kad šitaip nėra naudinga. Verčiau patikėti darbus specialistams. Pavyzdžiui, buhalteriją turi tvarkyti buhalteriai. (Beje, jei nežinote, kur kreiptis, apsilankykite interneto svetainėje Audita.lt.)
 7. Noras viską aprėpti vienu kartu – žalinga nuostata. Jei kasdien skirsite po truputį laiko verslui, tuomet po mėnesio būsite pasistūmėję į priekį. O jei per savaitę norėsite nudirbti pusmečio darbus, greičiausiai imsite atidėlioti arba pervargsite.
 8. Pelninga sritis – nebūtinai ta, iš kurios daug uždirba jūsų kaimynas. Gal kaimynui pasisekė „laiku įšokti į traukinį“, o gal jo įmonė išskirtinė. Paprasčiau kalbant, sėkmingai veikiančio verslo kopijavimas nėra sėkmės garantija.
 9. Savaime suprantama, kad įkurti įmonę skatina ir pinigai. Norisi uždirbti pakankamai. Bet versle yra galybė klausimų, į kuriuos tenka atsakyti, tad susikoncentruoti vien į pinigus būtų prabanga.
 10. Ne kiekvienas yra verslininkas ir ne kiekvienas turėtų būti verslininkas. Jei jaučiate pašaukimą, tada gerai. Bet jeigu kuriate įmonę, nes manote, jog tai madinga, sprendimas labai abejotinas.

Tai štai kokie punktai galvojantiems apie nuosavą verslą. O jei tokį jau valdote, nepasigailėsite užsukę į Audita.lt.

 

 

 

Įmonių steigimas: viskas, apie ką reikia pagalvoti

įmonių steigimasVis daugiau žmonių suvokia, kad darbas sau yra kur kas geresnis pasirinkimas nei kad būti samdomu darbuotoju. Taigi, jeigu ir jūs norite pradėti savo verslą – tokiu atveju reikia išdrįsti, nes ilgainiui tai gali būti vienas iš geriausių sprendimų. Įmonių steigimas šiais laikais yra tikrai paprastas procesas, tad nereikia bijoti, kad nepavyks atrasti reikalingos informacijos. Internete labai daug reikalingų žinių, o tuo pačiu ir galima pasirinkti kompaniją, kuri sutvarkys visus reikalus už jus. Tai reiškia, kad jaunajam verslininkui tereikia turėti idėją, kuri gali būti naudinga visuomenei.

 1. Pirmiausia reikia turėti idėją, kuri būtų tikrai tokia gera, kad vertėtų ja pasinaudoti. Sugalvojus idėją labai svarbu yra išanalizuoti rinką, kadangi ji gali nulemti, ar įmonių steigimas apskritai yra vertingas pasirinkimas. Paprasčiausiai, galbūt jūsų idėja yra gera, tačiau gali būti, kad ji niekaip nepritaps rinkoje ir nebus sėkminga.
 2. Tuomet reikia nuspręsti, kokią konkrečiai įmonę planuojate atsidaryti, o viskas remiasi į jūsų galimybes ir poreikius. Nuo UAB iki AB ir dar kitų pasirinkimų. Įmonių steigimas reikalauja nemažai žinių, tad visai naudinga yra pasisamdyti asmenį, kuris dirba šioje srityje ir jums gali patarti, koks variantas yra geriausias.
 3. Tuomet reikia susitvarkyti tokias smulkmenas, kaip keliavimas į registrų centrą ir tuo pačiu įmonės banko sąskaitos atidarymas. Smulkmenų daug, tačiau dažniausiai jas šiuo metu galima įvykdyti internetu, taigi neteks sugaišti daug savo brangaus laiko.

Įmonių steigimas bus kur kas greitesnis jeigu pasirinkite kompaniją, kuri už jus sutvarkys visus dokumentus. Paprasčiausiai, kadangi egzistuoja tokia plati pasiūla, natūralu, kad norisi atrasti pačius geriausius variantus. Šiuo atveju norint, kad jūsų įmonė būtų sėkminga rinkai, konkrečiau – visuomenei, reikia pasiūlyti kažką tokio, kas jai tikrai tiktų. Neskubėkite steigti įmonės neapgalvojęs visų baimių ir kitų veiksnių. Tegul pasirinkimas būna labai gerai apgalvotas ir teisingas.

Būkite ne tik sau direktorius, tačiau tuo pačiu ir sukurkite darbo vietas kitiems.