Home » elektra

Žyma: elektra

5 svarbiausi įrankiai, kuriuos privalo turėti kiekvienas vyras

irankiaiKiekvienas vyras turi turėti savo įrankių dėžę. Moterys juk turi savo kosmetines, pilnas komodas ir pan. Kuo vyrai blogesni? Juk įrankiai – jų darbo priemonė.

Prieš vardinant įrankius, reiktų atsižvelgti į tai, kad ne visada reikia pačių brangiausių įrankių, skirtų profesionalams. Nebent vyras mėgsta dažnai meistrauti.

  1. Elektrinis suktuvas. Įsukti varžtelį į sieną ne visada paprasta atsuktuvu. Kartais ranka pavargsta, todėl į pagalbą turi ateiti elektriniai suktuvai. Tai puikus įrankis kiekvienuose namuose, kuriuo gali nesunkiai pasinaudoti ir moteris. Tik reikia palikti uždėtą universalų antgalį, kad ji nesiknaisiotų po dėžes ir visko nesujauktų. Populiariausi prekės ženklai – Makita, Bosch, Defort, Ryobi, Miwaukee ir t.t.
  2. Perforatorius. Tai smūginis gręžtuvas, skirtas gręžti medžiui, metalui ir betonui. Jei gyvenate individualiame name, reiktų pasiieškoti perforatoriaus su kalimo funkcija, nes jos gali prireikti atskeliant sienos ar betono gabalus. Bute kalti greičiausiai nereikės, tad tiks paprastesnis perforatorius. Aišku, prie jo reiktų pasirūpinti ir tinkamu grąžtų rinkiniu. Jei perforatorius gali kainuoti 60-100 eurų, tai grąžtams nereiktų gailėti bent 50 eurų. Dažniausiai keiksmų ir pasiuntimų susilaukia ne pats perforatorius, o netikęs grąžtas, kuris labai sunkiai atlieka savo darbą. Populiariausi prekės ženklai – Skill, Bosch, Makita, Hecht, Defort, Metabo ir t.t.
  3. Kampiniai šlifuokliai, dar žinomi, kaip „bulgarkės“ arba „turbinkos“. Nepamainomas įrankis įvairiems apdailos darbams, nes jais galima pjauti sienas, šlifuoti metalą ir medį, pjaustyti vamzdžius, plyteles ir t.t. Labai reikalingas įrankis. Populiariausi prekės ženklai – Metabo, Makita, Bosch, Milwaukee, Fieldmann, Graphite ir t.t.
  4. Elektrinis siaurapjūklis. Nupjauti lentą, grindų apvado kampelį ar kitą nestorą medžio gabalėlį tikrai nereikia benzininio pjūklo, kuris dažniausiai praverčia lauke ir turint didelį sodą. Pakanka tik keleto pjūklelių rinkinio, kad būtų patenkinti visi poreikiai. Elektriniu siaurapjūkliu (dar vadinamu „lobziku“) galima pjauti iki 7 cm storio medieną, aliuminio profilį, vamzdį santechnikai ir t.t. Rimtesniems pjaustymams prireiks diskinio pjūklo, tačiau namuose jis naudojamas retai.
  5. Rankinių įrankių rinkinys. Kiekvienuose namuose turi būti ir rankinių įrankių rinkinukas: bent 2 skirtingų dydžių plaktukai, replės, kirpimo replės, keli skirtingų dydžių atsuktuvai, sukimo raktų rinkinys + visraktis (bent 2 vnt.), kaltas, pjaustymo peiliukas, pora matavimo rulečių arba sulankstomas metras, rankinis pjūklas, laužtuvas, metalo pjūklelis, kampuotis ir žinoma, gulsčiukas. Visa kita jau nelabai svarbu ir prireikia itin retai (dildė, laikikliai ir spaustuvai, rėžtukai, skalpeliai ir t.t.)

Jei visus šiuos įrankius turite – šaunu. Tik laikykite juos tvarkingai. Išmėtytos detales nedaro garbės jokiam namų šeimininkui.

Nauji elektros tarifai aktualūs ne tik matematikams

elektraNauji elektros tarifai Elektrum.lt nustatomi kreipiant dėmesį į daugybę veiksnių. Elektros energijos kainos sandara – tema, verta aukštosios mokyklos vadovėlio.

Kokie nauji elektros tarifai nuteikia optimistiškai? Tokie, kurie yra mažesni. Naivu tikėtis, kad pakėlus elektros kainą žmonės šią žinią sutiktų šypsodamiesi. O štai mažesni tarifai yra tai, kas džiugina. Tai, kas sufleruoja apie mažesnes išlaidas, apie efektyvesnį finansų valdymą. Finansai aktualūs kiekvienam. Skaičiuoja moksleiviai, galvodami apie tai, kiek pinigų gali išleisti pietums. Skaičiuoja studentai, rinkdamiesi, kur pigesnės spausdinimo paslaugos. Skaičiuoja įstaigose dirbantys ir savarankiškai veiklą vykdantys asmenys. Skaičiuoja pensininkai. Skaičiuoja visi. Ir visiems aktualu, kokie yra nauji elektros tarifai.

Elektros kainų tema rūpi ir fiziniams, ir juridiniams asmenims. Vieniems tai šeimos biudžeto klausimas, o kitiems pelno ir išlaidų sąvoka. Šiaip ar taip šioje srityje karaliauja skaičiai. Mažesni, didesni, bet vis tiek skaičiai. Žymimi eurais, procentais, rašomi su kableliu, vienaženkliai, dviženkliai ir t. t. Skirtingi ir kartu panašūs. Matematika ir ne tik. Ekonomika ir dar daugiau. Sudėtinga ir įdomu. Klausimai, susiję su dabartimi ir ateitimi. Tokia tad toji tarifų tema.

Nesvarbu, ar kalbame apie elektros energijos kainas, ar dėmesys krypsta į mobiliojo ryšio operatorių veiklą, ar skaičiuojame kuro kainas, bet kurio atveju tai svarbūs dalykai. Pavyzdžiui, leisdamiesi į kelionę atliekate keletą matematinių veiksmų: kelionės atstumas, preliminarios kuro sąnaudos, kuro kaina. Taip pat ir nauji elektros tarifai Elektrum.lt specialistų pateikti atliekant ne vieną matematinį veiksmą. Kitu atveju nepavyktų pasiūlyti tokių sąlygų, kokios sukurtos dabar. O kokios dabartinės sąlygos? Tokios, kurias teigiamai įvertina daugybė vartotojų.

Pavyzdžiui, verslo pasaulis džiūgauja dėl skirtingų planų. Toks sprendimas naudingas tiek mažam, tiek dideliam verslui. Kodėl? Nes priklausomai nuo elektros energijos sąnaudų skiriasi ir pasiūlymai. Mažas verslas turi galimybę plėstis, o didelis – išlikti kuo stabilesnis.

Papildomai aiškinti nereikia – nauji elektros tarifai domina ne tik matematikus. Jie svarbūs ir vertėjams, ir vairuotojams, ir programuotojams. O viena iš priežasčių – elektros energija reikalinga atliekant įvairiausius procesus.