Home » ekologija

Žyma: ekologija

Perkant saulės kolektorius internetu…

saulės kolektoriaiSaulės kolektoriai turi daug privalumų, kuriais džiaugiasi vis daugiau vartotojų. Ekologija ir ekonomija – tai realios sąvokos, kurias kolektorių naudotojai tikrai įvertina. Na, o tolesnėse eilutėse aptarsime įdomų dalyką – saulės kolektoriai parduodami internetu.

Gal nieko ir nenustebiname pasakę, kad kas nors parduodama internetu… Juk virtuali prekyba visuotinai pripažįstama, itin mėgstama, dažniausiai susijusi su galimybe sutaupyti ir išskirtiniu patogumu. Tos pačios tendencijos galioja ir kalbant apie kolektorius. O į ką atkreipti dėmesį sumąsčius įsitikinti ekologine ir ekonomine nauda?

Pirmiausia – kur įsigyti. Juk internete daug visko. Ir tas „daug“ ne visada reiškia pozityvius dalykus. Kartais susiviliojama tokiais dalykais, kur visos ypatybės sufleruoja apie klastą. Kad taip nenutiktų, prieš perkant svarbu atsižvelgti, kas tai per parduotuvė. Kartais vartotojai skaito atsiliepimus, kartais parduotuvė veikia gana ilgai ir tiesiog turi autoritetą, tarsi savaime suprantama, kad ji patikima.

Žiniatinklyje nesunku palyginti, kur kokios kainos. Ir tai vartotojams labai naudinga, nes nepermokama. Bet vėlgi – vien maža kaina nieko gero nereiškia. Ji atlieka teigiamą vaidmenį tik tada, jei kartu vaidina ir aukšta kokybė. Nes kas iš mažos kainos, jei visa kita nėra verta dėmesio?

Kitas aspektas yra prekių pasiūla. Kiek ir kokių saulės kolektorių galima įsigyti konkrečioje parduotuvėje? Kokios kitos dalys siūlomos? Ir apskritai iš kur žinoti, kokių techninių mazgų reikia? Štai čia verta pasakyti, kad labai reikšmingas etapas yra konsultacija. Specialistai, išmanantys savo darbą, patars, ką pirkti ir kiek pirkti. Galbūt atrodo, kad internete gauti konsultaciją nėra jokių šansų. Tačiau situacija kaip tik gera. Saulės kolektoriai patikimose parduotuvėse parduodami atsakingai. Nesistengiama tiesiog įbrukti vartotojams produkto numojant ranka ir tariant „tegu sau žinosi“.

Na, tai labai gerai, ar ne? Taip, gerai, nes profesionali konsultacija telefonu ar elektroniniu paštu padeda viską sustyguoti. Vien tai, kad parduodamos tokios gana specifinės prekės, sufleruoja, jog parduotuvę įkūrė specialistai.  Ir tie specialistai gali suteikti aktualią informaciją.

Prieš įsigyjant domimasi atsiskaitymo bei pristatymo būdais. Ir viena, ir kita pirkėjams rūpi tiek dėl patogumo, tiek dėl planavimo. Juk galbūt vienas atsiskaitymo būdas kokiam pirkėjui žymiai priimtinesnis nei kitas būdas. Na, o kuo čia dėtas planavimas? Atsakymas paprastas: kai galvojama apie kolektorių montavimą ir pasamdomi meistrai, svarbu gauti įrenginius laiku, kad specialistai galėtų pradėti darbą.

Saulės kolektoriai yra galvojimas, skaičiavimas, montavimas. Tai sritis, kuri reprezentuoja ekologiją bei ekonomiją, taip pat susijusi su daline nepriklausomybe gaunant energiją. Galima pridėti ir namo puošnumą, nes pastebėtina, jog kolektoriai atrodo dailiai. Žinoma, ne dailumas bus pirmoje vietoje renkantis, bet internetinėse parduotuvėse pateikiamos nuotraukos vis vien padės susidaryti įspūdį.

Pirkti kolektorius internete apsimoka, jei pasirenkama parduotuvė veikia klientų labui. O patys saulės kolektoriai, nors ir nebeturi naujovės statuso, anaiptol nėra atgyvena.

 

 

Natūrali kosmetika: kaip atpažinti? (II dalis)

Natūrali kosmetikaNatūrali kosmetika – tai tarsi išsigelbėjimas visiems, norintiems apsisaugoti nuo masiškai gaminamų prekių, kurios, užuot padėjusios rūpintis savimi, per odą į organizmą paleidžia visą puokštę kenksmingų medžiagų. Tačiau ne visa, taip nekaltai ir saugiai atrodanti natūrali kosmetika tokia yra iš tiesų. Pirmoje teksto dalyje aptarėme, kaip atskirti tikrąją ir pseudo ekologišką kosmetiką, atsižvelgiant į pasaulyje pripažintus ir itin griežtus reikalavimus taikančius sertifikatus. Tačiau tai dar ne viskas: yra ir dar keletas būdų, kurie leis įsitikinti, jog neperkate katės maiše.

Kad ir kaip norėtųsi tikėti, kad daugelis prekių ženklų, teigiančių pardavinėją natūralią kosmetiką, nori apsaugoti aplinką, žmones ir rūpintis jų sveikata – viską lemia šlamantieji. Būtent todėl kompanijos išrado ne vieną būdą, kaip „papuošti“ etiketes, kad jos atrodytų patrauklesnės ir leistų susidaryti įvaizdį, jog jų siūlomas gaminys yra ekologiškas. Vienas triukų – žaismingas procentų panaudojimas. Kadangi ženklas 100 % organic jau savaime reikalautų patvirtinimo, šalia didelėmis raidėmis išgraviruotų natural, bio ir pan., apsidrausdami, gamintojai šalia įrašo ir vos pastebimą, mažomis raidelėmis apipavidalintą tikrąjį procentą, pavyzdžiui – 99,8 %, 99 % ar 70 %. Ir jei atidžiai perskaitytumėte visą sudėtį, galite rasti tų pačių, pavojingų sudedamųjų dalių, kurios būdingos ir įprastai vartojamai kosmetikai. Na, o prikišti gamintojams tikrai neturėtumėte ką: dažniausiai jie neturi sertifikatų, skambūs žodeliai vartojami reklamai, o dėl pavojingų medžiagų naudojimo juos apdraudžia tie keli procentai, kurie „aiškiai“ nurodyti etiketėje…

Be to, net ir natūrali kosmetika pasižymi tam tikrais ingredientais, kurie, nors ir būdami mažiau pavojingi nei visų linksniuojami parabenai, parafinum liquidum bei kiti cheminiai priedai, turi kancerogeninių savybių. Tai konservantai, kurių reikia tam, kad natūrali kosmetika galėtų galioti kiek ilgiau.

Tad turėkite omenyje, kad ekologiški gaminiai privalo būti pagaminti iš natūralių ir ekologiniuose ūkiuose išaugintų augalinių žaliavų, perdirbant žaliavas turi būti užtikrintas minimalus cheminių reakcijų kiekis. Jei ant pakuotės matote sertifikuotą eko ženklą – galite būti ramūs. Jei kosmetika traktuojama tik kaip natūrali, jos pagaminimo sąlygos nėra aiškiai apibrėžtos, todėl visa tai paliekama gamintojų sąžinei. Taigi, net ir galvoje turint tikrai natūralią kosmetiką, turite aiškiai žinoti terminus, kurie užtikrina jos natūralumą, o kurie ne – tad spręsti belieka patiems…