Home » buhalterinė apskaita

Žyma: buhalterinė apskaita

10 punktų svarstantiems apie nuosavą verslą

verslas

Interneto svetainėje Audita.lt nurodytos paslaugos – teisinės, mokesčių, buhalterinė apskaita… Kol žmogus neįkūręs verslo, tol šios paslaugos atrodo kaip kažkas labai tolimo. O kai verslą jau vykdote, suprantate, kaip svarbu, kad tiek teisinė, tiek finansinė įmonės pusė būtų tvarkinga.

Svarbu ir daug kitų dalykų. Jūsų dėmesiui – 10 punktų svarstantiems apie nuosavą verslą.

  1. Nuosava įmonė nėra pelno garantas. Tuo labiau naivu tikėtis, kad pakaks tik įregistruoti ir jau kitą dieną pinigai patys plauks. Pirmiausia įdedama nemažai pastangų, o laikui bėgant kas nors išsirutulioja. Tiesa, frazė „laikui bėgant“ gali reikšti labai plačius laiko skirtumus. Kada iš tiesų imsite skaičiuoti pelną, priklauso nuo įvairių faktorių. Gal po kelių savaičių, o gal po kelių mėnesių.
  2. Daugelis itin pabrėžia idėjos svarbą. Tačiau idėja – tik viena medalio pusė. Be jos sunku įsteigti įmonę, tačiau reikia ir tolesnio galvojimo. Ir visai tikėtina, kad praėjus tam tikram laiko tarpui pirminis sumanymas gerokai pasikeis.
  3. Kad ir kokioje srityje steigiate verslą, vienas iš kertinių principų turi būti sąžiningumas. Tam pritaria atsakingi verslininkai, su tuo sutinka ir Audita.lt personalas. Ir patys norite, kad su jumis elgtųsi sąžiningai, ir patys turite taip elgtis.
  4. Kartais pasigirsta komentarų, kad Lietuvoje sunku ar išvis neįmanoma nieko sukurti. Ar sunku – diskutuotinas klausimas. O kad neįmanoma – labai ginčytina. Jei neįmanoma, tai iš kur tada Lietuvoje veikia tiek įmonių?
  5. Verslo pradžia gali būti visokia. Svarbu suprasti, jog tai kai kas naujo, o ne senų dalykų kopija. Kitaip tariant, jei perskaitote kokią žinomos įmonės istoriją ir stengiatės kopijuoti jos veiklos startą, tai kiek keistoka. Nors sklando gandai, kad „Apple“ kompanijos pradžia – garaže, tokie pasakojimai nereiškia, kad garažas yra geriausia vieta pradėti verslą.
  6. Gal ir atrodo, kad tikslingiausia viską daryti patiems. Tačiau ilgainiui pripažįstama, kad šitaip nėra naudinga. Verčiau patikėti darbus specialistams. Pavyzdžiui, buhalteriją turi tvarkyti buhalteriai. (Beje, jei nežinote, kur kreiptis, apsilankykite interneto svetainėje Audita.lt.)
  7. Noras viską aprėpti vienu kartu – žalinga nuostata. Jei kasdien skirsite po truputį laiko verslui, tuomet po mėnesio būsite pasistūmėję į priekį. O jei per savaitę norėsite nudirbti pusmečio darbus, greičiausiai imsite atidėlioti arba pervargsite.
  8. Pelninga sritis – nebūtinai ta, iš kurios daug uždirba jūsų kaimynas. Gal kaimynui pasisekė „laiku įšokti į traukinį“, o gal jo įmonė išskirtinė. Paprasčiau kalbant, sėkmingai veikiančio verslo kopijavimas nėra sėkmės garantija.
  9. Savaime suprantama, kad įkurti įmonę skatina ir pinigai. Norisi uždirbti pakankamai. Bet versle yra galybė klausimų, į kuriuos tenka atsakyti, tad susikoncentruoti vien į pinigus būtų prabanga.
  10. Ne kiekvienas yra verslininkas ir ne kiekvienas turėtų būti verslininkas. Jei jaučiate pašaukimą, tada gerai. Bet jeigu kuriate įmonę, nes manote, jog tai madinga, sprendimas labai abejotinas.

Tai štai kokie punktai galvojantiems apie nuosavą verslą. O jei tokį jau valdote, nepasigailėsite užsukę į Audita.lt.

 

 

 

Ar lengva pasirinkti verslo kryptį?

http://nordgain.lt/Verslo idėja išrutuliojama į ką nors konkretaus arba ne. Tai priklauso nuo įvairių veiksnių. O ar lengva pasirinkti pačią kryptį? Yra įmonių, kurios įkurtos siekiant prisidėti prie kitų įmonių rezultatų gerinimo. Puikus pavyzdys – http://nordgain.lt/. Tai buhalterinių paslaugų įmonė, padedanti sutaupyti laiko ir jėgų bei pasiekti verslo proveržį.

Kaip pasirinkti verslo kryptį?

Apie konkrečią verslo nišą galvojama visaip. Kokie tikėtini variantai? Jums patinka koks nors dalykas; supratote, kad yra kokių nors paslaugų poreikis; sumąstėte, kaip būtų galima pagerinti jau egzistuojantį dalyką ir t. t. Kiekvienas atvejis yra individualus, tad ir įmonės įkuriamos skirtingais tikslais, nevienoda jų pradžia.

Aišku, būtų gana tikslu, jei pasakytume, kad planuojant verslą tikimasi uždirbti. Pelnas – viena iš svarbesnių sąvokų. Tiesa, tenka nemažai paplušėti, kol įmonė tampa pelninga. Kartais būtent prognozuojamas pinigų kiekis lemia verslo nišos pasirinkimą. Na, o kai kada neatsižvelgiama į prognozes ir imamasi tokios veiklos, kuri iš tiesų patinka. O juk darant tai, kas patinka, yra tikimybė pranokti standartus, ar ne?

Bet kuris būsimas verslininkas norėtų greitai ir paprastai įkurti įmonę, plėsti veiklą, uždirbti nemažai pinigų ir apskritai sėkmingai siekti tikslų. Tačiau sprendimas, kurią sritį pasirinkti, kartais užtrunka nemažai laiko. Bet ar tai blogai? Veikiausiai nieko blogo, nes taip idėja įgauna daugiau argumentų, pirminis sumanymas tarsi sutvirtinamas.

Sėkmingas verslo valdymas

Kaip jau supratote, konkrečios nišos pasirinkimas nėra labai paprastas, tačiau ten, kur taisyklės, pasitaiko ir išimčių, juk taip? Vadinasi, vienas sumanymas išvystomas per kelerius metus, o kitas – kone tuoj pat.

Tačiau tokie darbai kaip buhalterija reikalauja šimtaprocentinio tikslumo, taisyklių laikytis privalu. Kad viskas būtų kuo sklandžiau, verta kreiptis į profesionalus. Štai minėta buhalterinių paslaugų įmonė http://nordgain.lt/ yra tiesioginė verslo reikalų gerinimo galimybė.

Darbų pasiskirstymas – paprasta ir genialu, labai susiję su verslo reikalų pasisekimu. Tinkamai pasiskirsčius užduotis procesai vyksta efektyviau. Tad situacijos, kuriose reikia proveržio, nėra pasmerktos lėtam ir abejotinam vyksmui. Http://nordgain.lt/ specialistai teigia, kad veiksmingiausia yra daug pastangų reikalaujančias funkcijas perleisti profesionaliai buhalterinių paslaugų įmonei. Nereikia ilgai galvoti, iškart suprantama, kad tai tiesa. Juk tuomet, kai kiekvienas specialistas vykdo savo tiesiogines pareigas, kai kiekvienas procesas skrupulingai suderintas, darbai atliekami sklandžiai ir produktyviai.

Pelno valdymas

Verslas ir pelnas – viliojančios sąsajos. Ne mažiau viliojančios nei gerai sustyguotas darbas. Tačiau pelno skaičiavimas, skirstymas – labai atsakinga sfera, kur tenka nemažai pasukti galvą. O atsižvelgiant į mokesčių klausimus situacija gali pasirodyti ir chaotiška. Tai dar labiau patvirtina profesionalaus įdirbio poreikį.

Verslas reikalauja pastangų

Viską, apie ką užsiminėme, galima apibūdinti ir apibendrinti štai taip: verslas reikalauja pastangų. Jų reikalauja ir pirminis sumanymas, bandymas įgyvendinti idėją. O jei buhalteriniai ir kiti reikalai neleidžia susikaupti, nenusiminkite, nes padėtį suvaldyti padeda profesionalai.