Home » Verslas

Kategorija: Verslas

Ką daryti, jei paskolos be pajamų nesuteikiamos?

greitieji kreditaiDėl labai pagrįstų priežasčių, paskolos be pajamų žmonėms nėra suteikiamos.

Neturintiems pajamų – paskolos matysis kaip kiškio ausys

Kodėl paskolos be pajamų  yra tai, kas neįmanoma? Tai riboja Lietuvos įstatymai, kurie sutampa ir su ES direktyvomis, numatančiomis atsakingo skolinimo politiką. Tačiau trumpai apibrėžiant, štai dėl ko paskolos bedarbiui nėra suteikiamos ne tik greitųjų kreditų teikimo įmonėse, bet ir bankuose, bet kuriose kitose skolinimo institucijose, kredito unijose:

 • Pajamų neturintis žmogus negalės grąžinti paskolos;
 • Tai žmogui sudarys daug problemų – galbūt anstoliai vėliau areštuos turtą;
 • Tokia “paslauga” taps “meškos paslauga”;
 • Nepatogu bus ir patiems skolintojams: juk jie suinteresuoti uždirbti iš palūkanų, o ne veltis į tokias situacijas, kuomet prarandami pinigai ir tenka išieškoti skolas.
 • Apsaugos mechanizmas lengvai atrenka, kas gali gauti paskolas, o kas ne.

Įsiskolinimai taip pat trukdys pasiskolinti daugiau

Nesvarbu, ar jūsų vardu paskolos nuo 100 eur iki 1500 eur būtų paimtos, tačiau tai rodo jūsų istorijoje, kad jau esate kažkiek skolingi, ir tai bus svarbu. Taip pat svarbu, ar pavyko tai sumokėti laiku, nevėluojant. Jeigu bent kartais kelis eurus pradelsdavote sumokėti, galbūt tai atsispindi mokumo istorijoje kaip neigiamas faktorius, trukdantis gauti norimą paskolą. Taigi, įsiskolinimai gali apsunkinti kitos paskolos gavimą. Juo labiau, jeigu prasiskolinta suma yra didelė ir ją sunkiai atidavinėjate, esant dabartinėms pajamoms.

Yra ir amžiaus ribojimas

Kaip žinia, paskolos iki 18 metu nėra suteikiamos, taip pat daug kur ribojama viršutinė amžiaus riba yra 65 metai. Kodėl tokie ribojimai? Todėl, kad laikoma, jog paskolas gali grąžinti darbingo amžiaus pilnamečiai piliečiai, galintys savimi pasirūpinti. Nepilnamečiais rūpinasi tėvai ar už juos atsakingi asmenys, seneliai papuola savo vaikų, anūkų ar valstybės globon.

Pirmas žingsnis: turėkite pajamas

Taip pat paskolos studentams gali būti suteiktos tuomet, jeigu studentai dirba. Jeigu studentai yra nedirbantys, jokių kreditų jie negaus. O buvo laikai prieš daugiau nei dešimt metų, kai bankai ir kreditų unijos viliojo būtent pajamų neturinčius studentus ir teikdavo jiems mažutes paskolas. Tačiau tie laikai seniai praėjo, ir dabar matome tai, kad skolinimo standartai daug griežtesni, ir tokiems asmenims taip paprastai negali būti paskolinta.

Antras žingsnis: gerinkite mokumo istoriją

Kad būtų paprastas paskolos grąžinimas, reikia mokėti taupyti, mokėti atsakingai planuoti savo pajamas ir išlaidas, numatyti į priekį, turėti šiek tiek pasitaupius atsargai. Kuomet išmoksite atsakingai grąžinti, gražiai grąžinsite ir turimas skolas. Taip pat pradėsite daugiau uždirbti, didės pajamos – tuomet jau bus galima sakyti, kad dabar galima tikrai tikėtis to, kad mokumo istorija kredit info jau yra geresnė.

Trečias žingsnis: skolinkitės protingai

Kad ir kokie geri būtų Paskoliukas atsiliepimai, paskola patenkinti jūs liksite tik tuomet, jeigu patys pasirūpinsite atsakingu skolinimuisi. Jeigu paskola jums bus ne vargas, o pagalba. Tad reikėtų skolintis labai gerai įvertinus visas savo gyvenimo aplinkybes, kiek jūs iš tikro galite sau leisti skolintis. Kartais pamatysite, kad nuolatiniams klientams siūloma lojalumo programa, bet visada reikia galvoti pirmiausia atsakingai, kas jums būtų geriausia. Kiek ir kada iš tiesų reikėtų skolintis, o kada reikėtų to geriau nedaryti. Reikia labai mokėti įvertinti savo individualią situaciją.

Nauji verslininkai turi pasidomėti įmonių įsigijimo galimybėmis

verslas

Galiausiai pasiryžote pradėti nuosavą verslą? Nebijote atsakomybės? Tokiu atveju, jums liko tik tinkamai pasiruošti. Tai reiškia, kad nuo pat veiklos įteisinimo turi būti vadovaujamasi principu, kad kur tik įmanoma, ten būtina taupyti. Tai ypač aktualu turi būti tiems asmenims, kurie neturi labai didelės pinigų sumos verslo pradžiai. Dabar nemaža dalis naujų verslų susiduria su iššūkiais, kuomet kalba pasisuka apie pačia plėtrą. Taip pat daug dėmesio patartina skirti veiklos įteisinimo galimybėms, nes Lietuvoje jos yra labai plačios. Tarp kitko, veiklos įteisinimo metu jau atsiranda galimybė išvengti nereikalingų išlaidų. Kaip tai padaryti – skaitykite žemiau.

Įprastai visur rašoma, kad norint pradėti verslą, pirmiau reikia jį įteisinti. Teigiama, kad reikia registruoti įmones arba imti IV pažymą arba verslo liudijimus. Tačiau, situacija yra kiek kitokia. Matote, veiklą įteisinti galima ir nusipirkus įmonę. Jos įsigijimas dažniausiai būna pigesnis variantas nei įprastas registravimas. Be abejo, viskas gali kainuoti gerokai brangiau, jeigu įmonė bus perkama iš nepatikimų asmenų. Tiesiog galima lengvai patekti į sukčių rankas. Tam, kad to nebūtų, turite geria pasidomėti kurie įmonių pardavėjai turi gerus atsiliepimus ir ne tik.

Norintiems sutaupyti ir įmonę tiesiog nusipirkti, taipogi reikėtų įvertinti kuri įmonės rūšis būtų priimtiniausia. Jos būna skirtingos – su skirtingais privalumais ir trūkumais. Jeigu kalba eina apie uždarųjų akcinių bendrovių įsigijimą, tuomet viskas bus kiek lengviau, nes viena paklausiausių „prekių“ kalbant apie verslo įteisinimą.

Įsigyti uždarąją akcinę bendrovę nėra sudėtinga. Sudėtingiau yra susirasti sąžiningus pardavėjus. Tačiau, jeigu tinkamai naudositės paieškos sistemomis, tuomet jokių problemų kilti neturėtų. Jums paieškos sistemose reikėtų nurodyti terminą „UAB įmonių sąrašas“ ar kažkokį kitą panašų raktinį terminą ir tuomet gausite pardavėjus, kurie pateikia parduodamų įmonių sąrašus. Dažniausiai nurodomos ir kainos, bet jeigu jų nematote – teks teirautis individualiai.

Labai svarbu paminėti, kad prieš perkant UAB ar kitos rūšies įmonę, reikia įsitikinti, kad perkamas tvarkingas juridinis statusas. Tai reiškia, kad prieš tai reikėtų įsitikinti ar įmonė yra be skolų.

Kuo skiriasi automobilių nuomos bendrovių pasiūlymai?

automobilių nuoma rentcar

Kiekvienais metais automobilių nuomos paslaugos tampa vis aktualesnės. Jei norite gauti kokybiškas paslaugas, turite rinktis ir patikimą nuomos bendrovę, pvz., RentCar.lt. Tiesa, auganti įmonių pasiūla paiešką apsunkina. Kad būtumėte tikri teikiamų paslaugų kokybe turite įvertinti 3 esminius nuomos aspektus: nuomojamų automobilių parką, nuomos sąlygas ir nuomos kainas.

 

1. Automobilių nuomos parkas

Visuomet rinkitės tą įmonę, kuri gali pasiūlyti plačias automobilių pasirinkimo galimybes. Taip būsite tikri, kad bendraujate su šios srities profesionalais, kurie yra pasiruošę prisitaikyti prie jūsų poreikių. Įmonės, galinčios pasiūlyti skirtingus automobilius visuomet suras sprendimą, kuris bus aktualus būtent jums. Nesvarbu, ar ieškote didesnio, ar mažo ir kompaktiško automobilio, transporto priemonės kasdienai ar svarbių svečių priėmimui, automobilio su automatine ar mechanine pavarų dėže, nuomos įmonė pasiūlys tai, kas geriausia.

 

2. Automobilių nuomos sąlygos

Kad būtumėte patenkinti nuomos paslaugomis, žinoma, turite įvertinti nuomos sąlygas. Visų pirma – kaip greitai galite užsisakyti automobilį. Patogiausias sprendimas – užsisakykit pageidaujamą transporto priemonę internetu. Tai greitas ir praktiškas būdas, leidžiantis per minimaliai trumpą laiką įvertinti automobilių pasiūlą ir išsirinkti jums tinkamiausią transporto priemonę. Taip pat būtina atsižvelgti į tai, ar automobiliui keliami kilometražo apribojimai, pvz., vis dažniau į „Google“ paiešką vedamos tokios užklausos frazės kaip „car rentals in Kaunas / Vilnius“ leidžia kalbėti apie tai, kad automobiliai nuomojami pažintiniam Lietuvos turizmui (t. y. automobilių ieško svečiai iš užsienio). Tiesa, automobilis gali būti nuomojamas ne tik kelionėms Lietuvoje, bet ir užsienyje, todėl apie tai reikėtų iškart pasikalbėti su nuomos bendrove. Bendraudami su patikima nuomos įmone, galėsite užsisakyti ir papildomas prekes kelionės patogumui, pvz., navigaciją, stogo bagažinę, vaikišką automobilinę kėdutę ir kt.

 

3. Automobilių nuomos kainos

Prieš nuomojantis automobilį, būtina įvertinti ir nuomos kainas. Paprastai galutinę nuomos kainą lemia tiek pati transporto priemonė, tiek nuomos laikotarpis. Nepamirškite, kad bendraudami su patikimomis įmonėmis, galėsite rinktis iš naujų ir techniškai tvarkingų automobilių, kurie užtikrins jūsų kelionės komfortą ir saugumą.

Paskolų akcijos naudingos ne visuomet

paskolosPasiskolinti pinigų internetu dabar nėra jokia problema – paskolos internetu akcija gali pasinaudoti visi asmenys, kurie atitinka visus reikalavimus bei gali įrodyti, kad kreditą grąžins laiku ir be jokių nesklandumų. Paskolų rinkoje dabar pasitaiko ypač daug specialių pasiūlymų, kurie yra nukreipti į visiškai naujus klientus. Tad, jeigu tai yra pirmas kartas kuomet bandysite skolintis pinigų internetu, tuomet tikrai išlošite palūkanų atžvilgiu. Mat, kai kurie kreditoriai dairosi į tuos klientus, kurie anksčiau neturėjo didelių įsipareigojimų. Tai parodo, kad asmuo yra labai atsakinga ir žinantis kaip tinkamai tvarkyti savo finansus. Aišku, jeigu tektų mokėti didesnes įmokas nei galite, tuomet kils bėdų dėl paskolos išdavimo.

Didžioji dalis paskolų bendrovių nurodo, kad jokiais atvejais nėra daromos išimtys dėl kreditingumo įvertinimo. Tai procedūra, kurią pereiti reikės visiems klientams, įskaitant ir naujus. Jeigu prieš tai neteko tikrintis mokumo, tai turėtumėte žinoti, kad jums nieko daryti kaip ir nereikės. Jūs pareiga bus tik pateikti teisingus duomenis, kurių prašo paskolų bendrovė. Jeigu duomenys nebus teisingi, gali viskas šiek tiek užtrukti. Jūsų bus prašoma duomenų tikslinimo. Blogiausiu atveju, kreditorius atmes jūsų paraišką, jeigu duomenys bus netikslūs ir viską teks pateikti iš naujo.

Kalbat apie specialius pasiūlymus, turite suprasti, kad ne kiekviena paskolos internetu akcija gali būti naudinga jums. Pavyzdžiui, neretai siūloma skolintis nemokamai mėnesio terminui. Tačiau turite suvokti, kad po mėnesio jums teks grąžinti visą sumą. Jeigu negalėsite padengti visos skolos, tuomet teks mokėti gana didelius kredito įmokos mokėjimo dienos atidėjimo mokesčius. Tai gali privesti prie didžiulių išlaidų. Tad, jums reikia rinktis tokias paskolas, kurių įmokos būtų mažesnę ir nekeliančios galvos skausmo. Tuo labiau, kad visada yra sudaromos sąlygos grąžinti skolas anksčiau laiko. Kai skola grąžinama anksčiau, perskaičiuojamos visos palūkanos ir mokate mažesnę sumą.

Kaip bebūtų, kiekviena paskolos internetu akcija yra orientuota tik į atsakingą klientą. Vis tiek teks pateikti duomenis apie save, o jeigu iš jų bus matoma, kad turite uždelstų skolų, vadinsi kils bėdų. Tiesiog kreditoriai reikalauja, kad klientas būtų atsakingas ir tiek.

10 punktų svarstantiems apie nuosavą verslą

verslas

Interneto svetainėje Audita.lt nurodytos paslaugos – teisinės, mokesčių, buhalterinė apskaita… Kol žmogus neįkūręs verslo, tol šios paslaugos atrodo kaip kažkas labai tolimo. O kai verslą jau vykdote, suprantate, kaip svarbu, kad tiek teisinė, tiek finansinė įmonės pusė būtų tvarkinga.

Svarbu ir daug kitų dalykų. Jūsų dėmesiui – 10 punktų svarstantiems apie nuosavą verslą.

 1. Nuosava įmonė nėra pelno garantas. Tuo labiau naivu tikėtis, kad pakaks tik įregistruoti ir jau kitą dieną pinigai patys plauks. Pirmiausia įdedama nemažai pastangų, o laikui bėgant kas nors išsirutulioja. Tiesa, frazė „laikui bėgant“ gali reikšti labai plačius laiko skirtumus. Kada iš tiesų imsite skaičiuoti pelną, priklauso nuo įvairių faktorių. Gal po kelių savaičių, o gal po kelių mėnesių.
 2. Daugelis itin pabrėžia idėjos svarbą. Tačiau idėja – tik viena medalio pusė. Be jos sunku įsteigti įmonę, tačiau reikia ir tolesnio galvojimo. Ir visai tikėtina, kad praėjus tam tikram laiko tarpui pirminis sumanymas gerokai pasikeis.
 3. Kad ir kokioje srityje steigiate verslą, vienas iš kertinių principų turi būti sąžiningumas. Tam pritaria atsakingi verslininkai, su tuo sutinka ir Audita.lt personalas. Ir patys norite, kad su jumis elgtųsi sąžiningai, ir patys turite taip elgtis.
 4. Kartais pasigirsta komentarų, kad Lietuvoje sunku ar išvis neįmanoma nieko sukurti. Ar sunku – diskutuotinas klausimas. O kad neįmanoma – labai ginčytina. Jei neįmanoma, tai iš kur tada Lietuvoje veikia tiek įmonių?
 5. Verslo pradžia gali būti visokia. Svarbu suprasti, jog tai kai kas naujo, o ne senų dalykų kopija. Kitaip tariant, jei perskaitote kokią žinomos įmonės istoriją ir stengiatės kopijuoti jos veiklos startą, tai kiek keistoka. Nors sklando gandai, kad „Apple“ kompanijos pradžia – garaže, tokie pasakojimai nereiškia, kad garažas yra geriausia vieta pradėti verslą.
 6. Gal ir atrodo, kad tikslingiausia viską daryti patiems. Tačiau ilgainiui pripažįstama, kad šitaip nėra naudinga. Verčiau patikėti darbus specialistams. Pavyzdžiui, buhalteriją turi tvarkyti buhalteriai. (Beje, jei nežinote, kur kreiptis, apsilankykite interneto svetainėje Audita.lt.)
 7. Noras viską aprėpti vienu kartu – žalinga nuostata. Jei kasdien skirsite po truputį laiko verslui, tuomet po mėnesio būsite pasistūmėję į priekį. O jei per savaitę norėsite nudirbti pusmečio darbus, greičiausiai imsite atidėlioti arba pervargsite.
 8. Pelninga sritis – nebūtinai ta, iš kurios daug uždirba jūsų kaimynas. Gal kaimynui pasisekė „laiku įšokti į traukinį“, o gal jo įmonė išskirtinė. Paprasčiau kalbant, sėkmingai veikiančio verslo kopijavimas nėra sėkmės garantija.
 9. Savaime suprantama, kad įkurti įmonę skatina ir pinigai. Norisi uždirbti pakankamai. Bet versle yra galybė klausimų, į kuriuos tenka atsakyti, tad susikoncentruoti vien į pinigus būtų prabanga.
 10. Ne kiekvienas yra verslininkas ir ne kiekvienas turėtų būti verslininkas. Jei jaučiate pašaukimą, tada gerai. Bet jeigu kuriate įmonę, nes manote, jog tai madinga, sprendimas labai abejotinas.

Tai štai kokie punktai galvojantiems apie nuosavą verslą. O jei tokį jau valdote, nepasigailėsite užsukę į Audita.lt.

 

 

 

Ilgalaikės paskolos

keliautoju kreditai

Kiekviena paskola yra didelis finansinis įsipareigojimas kreditoriams, todėl jei jūs iki šiol dar niekuomet nebuvote kreipęsi į kreditorius ir jums dar nebuvo tekę įsipareigoti finansiškai, turėtumėte suprasti, kokią didelę įtaką papildomas finansinis įsipareigojimas turės jūsų asmeninei finansinei situacijai. Kaip bebūtų, jei jums reikia pakankamai didelės pinigų sumos, tuomet suprantama, kad jums reikės ilgalaikės paskolos. Tai reiškia, kad tokiu atveju kreditoriams jūs įsipareigotumėte kur kas ilgesniam laikui, o paskolos suma būtų pakankamai didelė. Žinoma, ilgalaikės paskolos palūkanos būtų mažesnės nei įprastinių paskolų, kurios yra labai populiarios šiuolaikinių vartotojų tarpe, tačiau nepaisant to, turėtumėte suprasti, kad jūs įsipareigosite ilgesniam laikui ir jums reikės kur kas ilgiau galvoti apie savo asmeninės finansinės padėties stabilizavimą. Taigi, kad viskas būtų lengviau ir paprasčiau, pateiksime jums ne vieną naudingą patarimą, kurio pagalba galėsite pasiekti savo norimą tikslą.

Kaip bebūtų, labai svarbu, kad jūs suprastumėte, kokios yra jūsų kiekvieną mėnesį patiriamos išlaidos. Jei jos iki šiol būdavo labai didelės ir nevaldomos, tuomet kreipdamiesi dėl paskolos turėtumėte atsižvelgti į šį labai svarbų veiksnį, nuo kurio tiesiogiai priklausys ir jūsų asmeninė finansinė padėtis. Jei jūs išvengsite nebūtinų išlaidų ir neleisite sau išlaidauti, tuomet jūs turėsite kur kas daugiau papildomų lėšų, kuriomis galėsite padengti savo papildomus prisiimtus finansinius įsipareigojimus. Žinoma, tai tikrai nėra vieninteliai veiksniai, kurie yra svarbūs jūsų asmeniniams finansams. Taip pat ne ką mažiau svarbu, kad jūs optimaliai paskirstytumėte savo gaunamas lėšas, stengdamiesi, jog jūsų finansinė padėtis taptų stabilesnė ir sėkmingesnė. Nors tai tikrai neįvyks vos per vieną dieną, tai nereiškia, kad jums nevertėtų labiau pasistengti ir užkirsti kelią įvairių papildomų finansinių problemų kilimui ateityje. Taigi, jei jūs visų šių naudingų patarimų nepamiršite, tuomet jums turėtų būti lengviau pasiekti norimą tikslą. Taigi, kreipkitės dėl paskolos, kuri atitinka visus jūsų lūkesčius ir būtinai pasirūpinkite, kad visi jūsų priimami finansiniai sprendimai būtų labai atidžiai ir kruopščiai apgalvoti. Visa tai leis gyventi produktyvesnį gyvenimą.

Automobilis – džiaugsmas ar galvos skausmas?

draudimas

Automobilis yra transporto priemonė. Daug kas pridėtų ir papildomų reikšmių – pomėgis, laisvė, patogumas… Tačiau ne visada vyrauja šios tiesos, mat susidėvėję amortizatoriai nepridės nei saugumo, nei patogumo; prireikus remontuoti variklį tenka ilgai ieškoti patikimų meistrų; o ir baigiantis draudimui laukia nemažos išlaidos. Visgi iš karto pasakysime, jog įmanoma rasti tokį draudimą, kuris būtų palankus kišenei (apsilankykite https://www.edrauda.lt/ ir sužinokite daugiau).

Skirtingos mašinos, skirtingos ir draudimo kainos

Gatvėmis važinėjantys automobiliai – labai įvairūs. Pavyzdžiui, dvi eismo juostos viena kryptimi. Prie raudono šviesoforo sustoja dešimt mašinų – šešios pirmoje juostoje ir keturios antroje. Trys automobiliai pilki, du juodi, vienas baltas, du žali, vienas mėlynas ir vienas raudonas. Penki universalai, du sedanai ir trys hečbekai. Šeši dyzeliniai ir keturi benzininiai. Vieni keliolikos, kiti kelerių metų senumo. Ir tai tik keletas skirtumų. O kur dar variklio galia ar kiti rodikliai…

Kiekvienai mašinai būtinas draudimo polisas. Galbūt vienas vairuotojas už draudimą sumokėjo daugiau nei šimtą eurų metams, o kitas pasirinko pusmečio laikotarpį ir atseikėjo kelias dešimtis. Beje, laisvai gali būti, kad draudimo kaina skiriasi ne keliais procentais, o žymiai daugiau.

Kiek mokate už draudimą, priklauso nuo įvairiausių veiksnių. Įtakos turi ne tik vairavimo stažas, bet ir automobilio galingumas. Taigi, kai aikštelėje šalia pastatomos dvi mašinos, skiriasi ne tik jų techninės ypatybės, ne tik rinkos vertė, bet ir už draudimą sumokėta suma.

Patogumas, apie kurį net nesusimąstoma

Kaina yra svarbus dalykas, bet reikėtų užsiminti ir apie patogumą. Vis sakome, kad mokame nemažai. Bet pagalvojus… Koks patogus yra tas draudimas! Be poliso būtų ne tik rizikinga, bet ir finansiškai skausminga. Draudimas, atlyginantis nuostolius, yra išsigelbėjimas, kai po eismo įvykio tenka remontuoti automobilį. Jei draudimo kompanija patikima, tai tikėtina, jog viskas vyks itin sklandžiai: automobilį taisys profesionalai, o vairuotojui tuo metu bus pasiūloma pakaitinė mašina.

Prireikus informacijos

Kad ir kokių klausimų, susijusių su draudimu kiltų, apsilankę https://www.edrauda.lt/ turėtumėte rasti aktualią informaciją (per kiek laiko pristatomas polisas, kodėl skiriasi draudimo kainos ir daug kitų rūpimų aspektų).

 

Lietuvos verslininkai – darbštūs ir siekiantys tikslų

verslo reklamaYra stereotipų apie visų šalių gyventojus. Lietuva – ne išimtis. Vienas iš lietuviams priskiriamų bruožų – darbštumas. Tai pastebima ir versle.

Lietuvos įmonės darbščios. Darbas darbą veja, bet vis tiek nusprendžiama nesustoti. Aišku, kai kurie atvejai nėra geri, nes poilsis būtinas. Tai suprantantys žmonės planuoja laiką, ne tik sprendžia įmonės reikalus, bet ir turi bent šiek tiek laisvalaikio. Šiaip ar taip, verslas reikalauja pastangų. Nepakanka skirti valandą laiko per dieną. Tiesa, toks variantas yra galima, bet tik tuomet, kai įmonė jau stipriai įsivažiavusi, kai viskas puikiai sustyguota, kai personalas nuostabiai pasiskirstęs darbus.

Lietuvos įmonės suvokia daug tiesų. Tarp prioritetų turėtų būti sąžiningumas. Tiksliau, ne TURĖTŲ, o PRIVALO būti. Deja, ne šimtas procentų verslo pasaulio atstovų renkasi sąžiningumo kelią. Tačiau bent jau iš valdžios kalbų atrodo, kad vadinamojo šešėlio mažinimas – svarbus darbas, į kurį orientuojamasi.

Džiugu, kad Lietuva nėra labiausiai korumpuota šalis pasaulyje. Na, o toliau pereisime prie dar pozityvesnių dalykų. Reikia aptarti tikslų siekimą.

Tikslų siekimas

Kai kurie tikslai nedideli, bet reikšmingi. Kiti turi ir reikšmės dėmenį, ir yra dideli, ilgalaikiai. Įmonės kūrimas ir ekonominės veiklos vykdymas – ne keli ir veikiausiai ne keliolika tikslų. Kad ir kokia maža būtų įmonė, tenka skirti daug dėmesio ir nuolat galvoti, planuoti, veikti.

Siekiniai – taip pat ir milžiniškoms kompanijoms aktuali sąvoka. Tad mintis aišku: verslas reiškia judėjimą į priekį.

Kokios Lietuvos verslo perspektyvos?

Atsižvelgiant į tai, kad lietuviai yra darbštūs, maga paklausti, ar verslo perspektyvos mūsų šalyje džiuginančios. Gal visgi ne?

Nuolat kalbama apie investicijų pritraukimą. Visuomenei pristatomi tautiečiai, nusprendę dirbti ne kitiems, o sau. Štai vienas žmogus įkuria kavinę. Kitas – autoservisą. Trečias imasi steigti viešųjų ryšių agentūrą.

Žinote, vien tai, kad šalies piliečiai domisi skirtingais dalykais ir pasiryžta verslauti, yra labai pozityvu. Juk reikia visokių prekių ir paslaugų. Reikia visokių darbo vietų. Būtent tai ir daroma – steigiama, veikiama, įdarbinama, reklamuojama, parduodama…

Kaip kartais sakoma, svarbu, kad nebūtų krizės. Sunkmečio nesinorėtų. Visgi net ir kalbėdami apie krizę lietuviai nepamiršta optimizmo ir šypsosi. Taip ir Lietuvos įmonės – toliau, aukščiau, stipriau. O nuo to tik geriau. Geriau ne tik patiems verslininkams. Geriau visai šaliai. Šaliai, kuri turi šviesių protų ir kūrybingų asmenybių. Juk kūrybingumas nėra tuščias žodis. Versle jo vaidmuo nemenkas. Pridėkime darbštumą ir derinys bus neblogas.

 

 

 

Paskolos: iš kur skolintis ir laimėti?

paskolosNorite naujos mašinos? Galbūt gyvenamam būstui reikia remonto? Trūksta pinigų kelionėms? Tokiu atveju paskolos yra greičiausias ir paprasčiausias būdas gauti reikalingą pinigų sumą ir išspręsti finansines problemas. Žinoma, paskolas teikia ne viena bendrovė, tad kartais galva gali susisukti, tad ir nuspręsti kas Jums labiausiai tinka – sunku.

Finansinius įsipareigojimus reikia vykdyti, tad įmonės pasirinkimas labai dažnai nulemia ir sėkmingą paskolos grąžinimą.

Bankai ir jų didelės taisyklės

Anksčiau bankai buvo vienintelis pasirinkimas, tad žmonėms neliko nieko kito, kad tik naudotis jų paslaugomis. Deja, daugelis skolinosi, tačiau buvo labai nepatenkinti, kadangi norint pasiskolinti reikia atitikti labai daug reikalavimų, juolab, palūkanos labai aukštos. Šiuo metu, kai greitieji kreditai tapo atsvara, vis daugiau žmonių renkasi juos, o ne bankus. Kodėl? Paprasčiausiai tai kur kas geresnis pasirinkimas, kuris kur kas labiau tenkina žmonių poreikius. Bankai dažnai tapo antraeiliu pasirinkimu. Net ir tuomet, kai reikia didelės pinigų sumos ir kreditų įmonės negali jų suteikti – dažnai ieškoma visiškai kitų alternatyvų, kurios būtų daug patogesnės. 

Greitųjų kreditų įmonių gausa

Paskolos gali būti gaunamos ir iš greitųjų kreditų įmonių, tačiau jų pasirinkimas šiuo metu yra toks platus, kad tik palyginus didžiąją dalį  įmonių pavyks nuspręsti, ar paslaugos tenkina poreikius, ar ne. Svarbiausia, kad skirtingos įmonės teikia paskolas skirtingais kriterijais ir sąlygomis, tad tai suteikia galimybę kiekvienam atrasti tai, ko jis ieško.

Greitukus teikiančios įmonės yra labai puikus ir rekomenduotinas pasirinkimas.

 • Tokių įmonių palūkanos yra kur kas pigesnė nei kad bankų. Pirmą kartą skolinantis kai kurios įmonės suteikia galimybę gauti pinigus visiškai nemokamai.
 • Tuo pačiu reikia įvertinti ir tai, kad paskolas gauna beveik visi, kuriems to reikia. Galimybės labai lanksčios.
 • Žinoma, dar vienas pliusas yra tai, kad šiuo metu įmonių pasiūla labai plati, tad kiekvienas tars tai, ko ieško.

Paskolos suteikia galimybę išspręsti rimtas finansines problemas. Svarbiausia pasirinkti tokią instituciją, kurios pasiūlymas Jums tiktų bei patiktų.

Ar lengva pasirinkti verslo kryptį?

http://nordgain.lt/Verslo idėja išrutuliojama į ką nors konkretaus arba ne. Tai priklauso nuo įvairių veiksnių. O ar lengva pasirinkti pačią kryptį? Yra įmonių, kurios įkurtos siekiant prisidėti prie kitų įmonių rezultatų gerinimo. Puikus pavyzdys – http://nordgain.lt/. Tai buhalterinių paslaugų įmonė, padedanti sutaupyti laiko ir jėgų bei pasiekti verslo proveržį.

Kaip pasirinkti verslo kryptį?

Apie konkrečią verslo nišą galvojama visaip. Kokie tikėtini variantai? Jums patinka koks nors dalykas; supratote, kad yra kokių nors paslaugų poreikis; sumąstėte, kaip būtų galima pagerinti jau egzistuojantį dalyką ir t. t. Kiekvienas atvejis yra individualus, tad ir įmonės įkuriamos skirtingais tikslais, nevienoda jų pradžia.

Aišku, būtų gana tikslu, jei pasakytume, kad planuojant verslą tikimasi uždirbti. Pelnas – viena iš svarbesnių sąvokų. Tiesa, tenka nemažai paplušėti, kol įmonė tampa pelninga. Kartais būtent prognozuojamas pinigų kiekis lemia verslo nišos pasirinkimą. Na, o kai kada neatsižvelgiama į prognozes ir imamasi tokios veiklos, kuri iš tiesų patinka. O juk darant tai, kas patinka, yra tikimybė pranokti standartus, ar ne?

Bet kuris būsimas verslininkas norėtų greitai ir paprastai įkurti įmonę, plėsti veiklą, uždirbti nemažai pinigų ir apskritai sėkmingai siekti tikslų. Tačiau sprendimas, kurią sritį pasirinkti, kartais užtrunka nemažai laiko. Bet ar tai blogai? Veikiausiai nieko blogo, nes taip idėja įgauna daugiau argumentų, pirminis sumanymas tarsi sutvirtinamas.

Sėkmingas verslo valdymas

Kaip jau supratote, konkrečios nišos pasirinkimas nėra labai paprastas, tačiau ten, kur taisyklės, pasitaiko ir išimčių, juk taip? Vadinasi, vienas sumanymas išvystomas per kelerius metus, o kitas – kone tuoj pat.

Tačiau tokie darbai kaip buhalterija reikalauja šimtaprocentinio tikslumo, taisyklių laikytis privalu. Kad viskas būtų kuo sklandžiau, verta kreiptis į profesionalus. Štai minėta buhalterinių paslaugų įmonė http://nordgain.lt/ yra tiesioginė verslo reikalų gerinimo galimybė.

Darbų pasiskirstymas – paprasta ir genialu, labai susiję su verslo reikalų pasisekimu. Tinkamai pasiskirsčius užduotis procesai vyksta efektyviau. Tad situacijos, kuriose reikia proveržio, nėra pasmerktos lėtam ir abejotinam vyksmui. Http://nordgain.lt/ specialistai teigia, kad veiksmingiausia yra daug pastangų reikalaujančias funkcijas perleisti profesionaliai buhalterinių paslaugų įmonei. Nereikia ilgai galvoti, iškart suprantama, kad tai tiesa. Juk tuomet, kai kiekvienas specialistas vykdo savo tiesiogines pareigas, kai kiekvienas procesas skrupulingai suderintas, darbai atliekami sklandžiai ir produktyviai.

Pelno valdymas

Verslas ir pelnas – viliojančios sąsajos. Ne mažiau viliojančios nei gerai sustyguotas darbas. Tačiau pelno skaičiavimas, skirstymas – labai atsakinga sfera, kur tenka nemažai pasukti galvą. O atsižvelgiant į mokesčių klausimus situacija gali pasirodyti ir chaotiška. Tai dar labiau patvirtina profesionalaus įdirbio poreikį.

Verslas reikalauja pastangų

Viską, apie ką užsiminėme, galima apibūdinti ir apibendrinti štai taip: verslas reikalauja pastangų. Jų reikalauja ir pirminis sumanymas, bandymas įgyvendinti idėją. O jei buhalteriniai ir kiti reikalai neleidžia susikaupti, nenusiminkite, nes padėtį suvaldyti padeda profesionalai.