Home » Technologijos

Kategorija: Technologijos

Lietuvos verslininkai – darbštūs ir siekiantys tikslų

verslo reklamaYra stereotipų apie visų šalių gyventojus. Lietuva – ne išimtis. Vienas iš lietuviams priskiriamų bruožų – darbštumas. Tai pastebima ir versle.

Lietuvos įmonės darbščios. Darbas darbą veja, bet vis tiek nusprendžiama nesustoti. Aišku, kai kurie atvejai nėra geri, nes poilsis būtinas. Tai suprantantys žmonės planuoja laiką, ne tik sprendžia įmonės reikalus, bet ir turi bent šiek tiek laisvalaikio. Šiaip ar taip, verslas reikalauja pastangų. Nepakanka skirti valandą laiko per dieną. Tiesa, toks variantas yra galima, bet tik tuomet, kai įmonė jau stipriai įsivažiavusi, kai viskas puikiai sustyguota, kai personalas nuostabiai pasiskirstęs darbus.

Lietuvos įmonės suvokia daug tiesų. Tarp prioritetų turėtų būti sąžiningumas. Tiksliau, ne TURĖTŲ, o PRIVALO būti. Deja, ne šimtas procentų verslo pasaulio atstovų renkasi sąžiningumo kelią. Tačiau bent jau iš valdžios kalbų atrodo, kad vadinamojo šešėlio mažinimas – svarbus darbas, į kurį orientuojamasi.

Džiugu, kad Lietuva nėra labiausiai korumpuota šalis pasaulyje. Na, o toliau pereisime prie dar pozityvesnių dalykų. Reikia aptarti tikslų siekimą.

Tikslų siekimas

Kai kurie tikslai nedideli, bet reikšmingi. Kiti turi ir reikšmės dėmenį, ir yra dideli, ilgalaikiai. Įmonės kūrimas ir ekonominės veiklos vykdymas – ne keli ir veikiausiai ne keliolika tikslų. Kad ir kokia maža būtų įmonė, tenka skirti daug dėmesio ir nuolat galvoti, planuoti, veikti.

Siekiniai – taip pat ir milžiniškoms kompanijoms aktuali sąvoka. Tad mintis aišku: verslas reiškia judėjimą į priekį.

Kokios Lietuvos verslo perspektyvos?

Atsižvelgiant į tai, kad lietuviai yra darbštūs, maga paklausti, ar verslo perspektyvos mūsų šalyje džiuginančios. Gal visgi ne?

Nuolat kalbama apie investicijų pritraukimą. Visuomenei pristatomi tautiečiai, nusprendę dirbti ne kitiems, o sau. Štai vienas žmogus įkuria kavinę. Kitas – autoservisą. Trečias imasi steigti viešųjų ryšių agentūrą.

Žinote, vien tai, kad šalies piliečiai domisi skirtingais dalykais ir pasiryžta verslauti, yra labai pozityvu. Juk reikia visokių prekių ir paslaugų. Reikia visokių darbo vietų. Būtent tai ir daroma – steigiama, veikiama, įdarbinama, reklamuojama, parduodama…

Kaip kartais sakoma, svarbu, kad nebūtų krizės. Sunkmečio nesinorėtų. Visgi net ir kalbėdami apie krizę lietuviai nepamiršta optimizmo ir šypsosi. Taip ir Lietuvos įmonės – toliau, aukščiau, stipriau. O nuo to tik geriau. Geriau ne tik patiems verslininkams. Geriau visai šaliai. Šaliai, kuri turi šviesių protų ir kūrybingų asmenybių. Juk kūrybingumas nėra tuščias žodis. Versle jo vaidmuo nemenkas. Pridėkime darbštumą ir derinys bus neblogas.

 

 

 

Kodėl interneto puslapių kūrimas turi būti atliekamas profesionaliai?

internetinių puslapių kūrimasGalvojate, kad internetinių puslapių kūrimas yra ne visiems įkandama paslauga? Jūs smarkiai klystate, nes vis dėlto tinklapius kuriantys specialistai pabrėžia, jog kiekvienas klientas moka skirtingą paslaugų kainą. Ji nustatoma atsižvelgus į visus kliento iškeltus reikalavimus bei projekto apimtį. Logiška, kad tie tinklapiai, kurių sukūrimui reikia mėnesių, kainuos daugiau nei tie, kurie sukuriami per kelias dienas. Projekto dydis ir lemią paslaugų kainą. Tad, jeigu jus domitės kažkokių informacinių ar paslaugas reprezentuojančių interneto svetainių kūrimo paslaugomis, tai turėkite galvoje, kad tokie tinklapiai kuriami mažiausiomis kainomis. Be abejo, nereikia pamiršti, kad kainą taipogi lemia ir specialistų pasirinkimas.

Jeigu jūs kreipsitės į mėgėjus, tai tikėtina, kad jie nustatys mažesnę paslaugų kainą nei profesionaliai dirbantys specialistai. Vienintelis niuansas yra tas, kad mėgėjai nedirba kokybiškai. Būtent dėl to klientai paskui patiria daug nemalonumų. Pradeda lįsti įvairiausios saugumo spragos, tinklapiai veikia nebe taip kaip anksčiau. Toks klaidų šalinimas gali pareikalauti papildomo biudžeto, nes vis dėlto – mėgėjai nenori dirbti už dyką, net jeigu tos klaidos atsirado dėl jų kaltės. Jums tokiu atveju galbūt prireiks kreiptis į profesionalius specialistus, o šie, aišku, nustato didesnę paslaugų kainą.

Rinkdamiesi profesionaliai dirbančius tinklapių kūrėjus, jūs išvengiate laiko gaišimo ir nesklandumų ateityje. Interneto puslapių kūrimas jums galbūt kainuos daugiau, jeigu kreipsitės į profesionalus, tačiau vargu ar ateityje patirsite kažkokias papildomas išlaidas ar svetainės veikimo sutrikimus. Matote, profesionalai dirba taip kaip priklauso, todėl net ir atsiradus kažkokiems nesklandumams, jie bus šalinami nemokamai, jeigu paaiškės, jog tai specialistų klaida. Dėl to visada ir siūloma rinktis profesionalias interneto svetainių kūrimo paslaugas. Jos kainuos brangiau, tačiau ateityje nesukels jokių rūpesčių.

Kalbant apie paslaugų užsakymą, jums tiesiog reikėtų internete paieškoti geriausius atsiliepimus turinčių specialistų ir tiek. Neišsigąskite, jeigu jie nustatys kažkiek didesnes kainas – tai jums garantuos aptarnavimą po darbų atlikimo. Tad, jeigu ateityje svetainė nebefunkcionuos taip kaip anksčiau, tai tie patys specialistai viskuo pasirūpins neimdami jokių papildomų mokesčių.

Etikečių spausdintuvų tipai: kuo jie skiriasi?

etikečių spausdintuvaiProfesionalūs etikečių spausdintuvai palengvina kasdienį verslininkų ir prekybininkų darbą. Etiketės atlieka tiek informacijos perteikimo, tiek prekinio ženklo formavimo užduotis. Tinkamos etiketės parinkimas reikalauja laiko ir profesinių žinių. Rinkodaros specialistai teigia, kad tai viena svarbiausių prekės paleidimo į rinką dalių, galinti nulemti viso verslo sėkmę.

Maži etikečių spausdintuvai

Vienas svarbiausių etikečių spausdintuvų skiriamųjų bruožų – įrangos dydis. Pirkėjams siūlomi tiek maži, tiek dideli spausdintuvų modeliai. Maži spausdintuvai vertinami dėl savo kompaktiškumo ir patogaus naudojimo. Paprastai šios kategorijos įranga išsiskiria greitu darbu ir ilgalaike atmintimi. Daugelis modelių turi standartines jungtis, todėl prietaisas yra lengvai integruojamas į jau esamas sistemas. Modernūs maži spausdintuvai dirba itin tyliai ir greitai. Kokybiškos įrangos korpusas gaminamas iš smūgiams atsparaus plastiko, o spausdinimo mechanizmas – iš tvirto metalo. Maži etikečių spausdintuvai rekomenduojami bilietų spausdinimui, gaminių žymėjimui, kartoninių etikečių gamybai ir t. t.

Vidutinės ir didelės klasės etikečių spausdintuvai

Vidutinių ir didelių išmatavimų spausdintuvai gali dirbti su gana didelėmis darbų apkrovomis, be to, daugelis modelių atlieka ir etikečių karpymo bei sukrovimo užduotis. Šie spausdintuvai užtikrina itin didelę raišką ir didelį spausdinimo greitį. Tai populiariausias pramoninių spausdintuvų tipas. Minėtosios kategorijos etikečių spausdintuvai tiks pramonės ir prekybos sritims, gamybos, transportavimo ir sandėliavimo įmonėms. Aukštos kokybės gamybinės medžiagos ir tvirtas spausdintuvų korpusas užtikrina įrenginių ilgaamžiškumą ir patikimą eksploataciją.

Nešiojami etikečių spausdintuvai

Atskirai kategorijai priskiriami nešiojami etikečių spausdintuvai. Daugelis šios kategorijos modelių gali būti naudojami ir kaip nešiojami, ir kaip staliniai spausdintuvai. Paprastai įrenginiai turi platų maitinimo šaltinių pasirinkimą ir užtikrina itin greitus spausdinimo rezultatus. Tvirto korpuso gaminiai gali būti naudojami sudėtingomis sąlygomis, lauko ir vidaus patalpose. Tai nepamainomas sprendimas mobiliems logistikos darbams. Įranga leidžia spausdinti sąskaitas, čekius, ataskaitas ir kitus prekių paskirstymo dokumentus.

Geriausi pasiūlymai individualiems poreikiams

Jei ieškote patikimo ir kokybiško etikečių spausdintuvo, rinkitės šios srities profesionalus, kurie atsakys į visus jūsų klausimus ir padės priimti racionaliausią sprendimą. Priklausomai nuo konkrečių spausdinimo užduočių, jums bus pasiūlyti tiek mažesnės galios, tiek pramoniniai spausdintuvai, susitvarkantys su rimtais spausdinimo iššūkiais. Atsižvelgiant į etikečių dizainą ir panaudojimo paskirtį, pirkėjams siūlomi spalvoti ir nespalvoti etikečių spausdintuvai.

Nepriklausomai nuo jūsų išsikeltų tikslų, visais atvejais rekomenduojame rinktis patikimo gamintojo įrangą, kuri užtikrins darbų sklandumą ir ilgaamžę prietaiso eksploataciją.

Variklių čipavimas – padidinti individualios transporto priemonės galią įmanoma pasitelkus itin elementarius rinkos pasiūlymus!

variklių čipavimasTikriausiai, kad nei vienam asmeniui nekyla abejonių, kalbant apie tai, kad turima transporto priemonė esą neįtikėtinai naudinga, ypač turint omenyje kiekvienos dienos rutiniškas situacijas, kai automobiliai yra naudojami visur, o be viso to, prisimenant, kiek gi daug laiko juose iš viso laiko mes praleidžiame, tiesa? Niekam nėra paslaptis ir tai, kad kiekvienas pilietis siekia, kad automobiliai, kaip tik įmanoma labiau sugebėtų pasitarnauti, kad nekeltų nei pačių menkiausių problemų, o be viso to ir pasižymėtų ypatybėmis, kurios ne vien tik, kad atitiktų asmeninius įnorius, tačiau be viso to ir iš viso keltų bendrąją automobilio vertę.

Tarkime, tokie pasiūlymai, kaip variklių čipavimas, šiuo atveju tampa išeitis, kuri ne vien tik, kad leistų pasiekti norimus rezultatus, ypač kalbant apie individualios priemonės kildinimą, tačiau be viso to ir pagelbėtų, norint įgyvendinti optimalų transporto priemonės palaikymą. Teigiant kitais žodžiais, norėtume pastebėti tai, kad variklių čipavimas būtent šiandienos turinyje ir bus pagrindinė mūsų turinio tema – sieksime ne vien tik, kad anonsuoti, apie tai, kuo gi šis pasiūlymas yra išskirtinis, tačiau be viso to ir patikslinsime, kaip įstabiai galima pakoreguoti transporto priemonės duomenis, kalbant apie šį pasiūlymą, bei jo ypatybes?

Realiai, būtų galima pradėti nuo tos minties, kad variklių čipavimas, kaip pasiūlymas, esą ganėtinai nesenai rinkoje pasirodžiusi naujovė, tačiau, tikriausiai, kad niekam net nekyla nei pačių menkiausių abejonių, kalbant apie tai, kad pastaruoju pasiūlymu pasinaudoti esą daugiau, nei verta, daugiau, nei pravartu, ypač turint omenyje tai, kad atitinkami automobilio parametrai tikrai, kad gali būti itin šauniai pakoreguoti, pasitelkus atitinkamas technologijas, tiesa? Be viso to, būtų galima pastebėti ir tai, kad variklių čipavimas iš viso yra įdiegiamas ganėtinai greitai, todėl dauguma piliečių, kurie labiausiai kreipia dėmesį į įkainių ir kokybės santykį, nuoširdžiai teigia, kad šie sprendimai – tiesiog neišvengiamai naudingi, jeigu būtų galima taip pasakyti.

Tikimės, kad pasinaudosite šiuo pasiūlymu ir jūs, o be viso to ir tokiu būdu suteiksite pravarčios naudos, apie kurią būtų galima iki šiol tik pasvajoti.

LG Stylus 2 – vyriškas išmanusis telefonas už prieinamą kainą

LG Electronics (LG) pasaulinėje mobiliųjų technologijų parodoje atskleis, kaip atrodys naujieji telefonai „LG Stylus 2“, kurie kaip ir jų pirmtakai „LG G4 Stylus“ bus komplektuojami kartu su įvesties rašikliu. Atnaujintas ir šio telefono rašiklis, kurio valdymui skirta galvutė padengta nano danga.

lg išmanusis telefonas

„LG Stylus 2“ turi didelį 5,7 colių ekraną be to papildytas greitosiomis funkcijomis, kuriomis galima naudotis, pasitelkiant inovatyvų rašiklį. Plonytis, vos 7,4 mm storio ir sveriantis 145 g, naujasis telefonas yra žymiai plonesnis ir lengvesnis už savo pirmtaką. „LG Stylus 2“ bus parduodami su talpia 3,000mAh baterija ir galimybe dėti papildomą SD kortelę, kad mėgstamu turiniu telefone būtų galima naudotis nevaržomai.

„LG Stylus 2“ – plačiajam vartotojų ratui skirtas telefonas, kuris buvo kuriamas atsižvelgiant į vartotojų lūkesčius įsigyti mobiliuosius telefonus dideliu ekranu už vidutinę ar žemesnę kainą” – sakė bendrovės „LG Electronics Mobile Communications Company“ prezidentas ir generalinis direktorius Juno Cho. 

„LG Stylus 2“ savybės:*

 • Ekranas: 5,7 colių HD In-Cell Touch (1280 x 720)
 • Procesorius: 1.2GHz Quad-Core
 • Kamera: galinė 13MP / priekinė 8MP
 • Atmintis: 1.5GB LPDDR3 RAM / 16GB ROM / MicroSD
 • Baterija: 3,000mAh
 • Operacinė sistema: Android 6.0 Marshmallow
 • Dydis: 155 x 79,6 x 7,4 mm
 • Svoris: 145 g
 • Tinklas: LTE / HSPA+ / GSM
 • Jungtys: Wi-Fi 802.11 b, g, n / Bluetooth 4.1 / USB 2.0
 • Spalvos: titano / balta / ruda

 

*Skirtingose šalyse savybės gali skirtis.

Kol kas kaina nedetalizuojama, tačiau jo pirmtakas LG G4 Stylo kainuoja apie 200 dolerių. Tai tikras vyriškas telefonas, ypač tiems, kuriems pabosta dideliais pirštais maigyti ekraną. Telefonas taikomas į verslo segmentą.

Kaip už skalbimo mašinų remontą Lietuvoje sumokėti mažiau?

Siemens skalbimo mašinų remontas VilniujeSkalbimo mašinų remontas yra paslauga, su kuria daugelis susiduriame pakankamai dažnai, ir tai yra puikiai suprantama – skalbykles savo namuose turime visi, o aukšta kokybe dažniausiai jos tikrai nepasižymi. Būtent dėl dažno susidūrimo su skalbyklių remonto paslaugomis dažnam kyla klausimas – kaip už naudojimąsi šiomis paslaugomis Lietuvoje sumokėti kiek įmanoma mažiau?

Nesinaudokite didžiuosiuose šalies miestuose įsikūrusių šios srities profesionalų paslaugomis

Didžiuosiuose šalies miestuose įsikūrę skalbimo mašinų remonto profesionalai dėl kur kas didesnio populiarumo bei investicijų į savo teikiamų paslaugų kokybę jas vidutiniškai įvertina kiek didesnėmis pinigų sumomis, ko pasekoje jei jūsų pagrindinis prioritetas yra kiek įmanoma mažesnės išlaidos – vengti didesnių miestų naudojantis šiomis paslaugomis tikrai vertėtų. Taip, pastarieji turi ir ir savų privalumų, iš kurių labiausiai išsiskiria aukšta šių paslaugų kokybė, kuri yra ypač svarbi kai mūsų tema yra Bosch ar Siemens skalbimo mašinų remontas Vilniuje, kuriam yra reikalinga kiek aukštesnė remontui naudojamos įrangos kokybė bei su tuo dirbančių žmonių kompetencija. Visgi, kaip ir minėjome, jei labiausiai jums rūpi būtent kiek įmanoma mažesnės kainos – verčiau rinkitės mažesnių šalies miestų šios srities įmones.

Patys pasirūpinkite skalbyklės nuvežimu į remonto dirbtuves

Taip, didžioji dalis skalbimo mašinų remontu Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei kituose šalies miestuose užsiimančių įmonių siūlo patys pasirūpinti jūsų skalbyklės nugabenimu į konkrečios įmonės dirbtuves, kas žymiai palengina jūsų susidūrimą su šiomis paslaugomis, kadangi jums nebereikia rūpintis šiuo aspektu. Visgi, jei jūsų prioritetų skalėje kiek tik įmanoma mažesnės išlaidos yra aukščiau už maksimalų komfortabilumą naudojantis šiomis paslaugomis – nuoširdžiai patariame skalbimo mašinos pristatymu į jos remontu užsiimsiančios įmonės dirbtuves pasirūpinti patiems. Taip yra dėl to, nes šios srities įmonės pasirūpinti skalbyklės atgabenimu į savo dirbtuves siūlo ne vien iš paslaugumo – jos dažniausiai tam taiko ir tam tikrus įkainius, kurie, priklausomai nuo konkrečios įmonės įkainių bei atstumo nuo jų dirbtuvių iki jūsų namų, svyruoja nuo keleto iki keleto dešimčių eurų. Tai dažniausiai yra pinigų sumos, kurios kiek viršija realiais išlaidas, gabenant skalbimo mašiną, ir nors tai nebus jums labai didelis nuostolis, tačiau jei skaičiuojate kiekvieną išleidžiamą eurą – tai vis vien taps praradimu.

Naujas detales pirkite patys

Esant reikalui pakeisti vieną ar kitą skalbimo mašinos detalę, dažniausiai jūsų skalbyklę remontuojančios įmonės siūlys jos įsigijimu pasirūpinti savo jėgomis. Visgi, kainų mažumas tikrai nebus įmonių prioritetas – jos rinksis pagal kokybę, kas gali neatitikti jūsų nuostatų. Tad norėdami išvengti tokių galimų nesusipratimų, verčiau pasirūpinkite naujų detalių pirkimu savo jėgomis, kas jums suteiks galimybę patiems pasirinkti detales, geriausiai atitinkančias jūsų lūkesčius ir prioritetus tam skiriamų lėšų atžvilgiu.

 

Perforatoriai: kaip pasirinkti teisingai?

perforatoriaiKiekvienas vyras savo namuose privalo turėti tam tikrus įrankius, kurie gali užtikrinti, kad iškilus kokioms nors problemoms arba remontuojant namus – būtų galima iškart po ranka turėti įrangą, kuri reikalinga kuo skubiau sutvarkyti viską. Perforatoriai – vieni iš tokio tipo įrankių. Pastarųjų funkcija yra labai aiški ir tuo pačiu pasirinkimas be galo platus, tad rekomenduojame atkreipti dėmesį į mūsų nustatytus kriterijus, kurie gali padėti pasirinkti Jums labiausiai tinkamą prietaisą.

 • Vienas iš aspektų į kurį reikia atkreipti dėmesį, tai pačio prietaiso galia. Logiška, kad norisi pasirinkti tokį, kuris yra kuo galingesnis. Paprasčiausiai taip greičiau pavyks atlikti visus darbus. Visgi, nepatyrusiam asmeniui nereikėtų pasirinkti ypač galingo daikto.
 • Įvertinkite ir pasirenkamo prietaiso funkcijas. Vieni daiktai gali tik gręžti ir to puikiai užtenka minimaliai su perforatoriumi dirbančiam asmeniui. Kiti geba ne tik gręžti, tačiau tuo pačiu ir kalti. Kadangi pasirinkimas yra – nesunkiai atrasite tai, kas jums labiausiai tinka.
 • Reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, koks yra garantinis laiko tarpas. Logiška, kad geriausia yra kuomet jis ilgas. Taip galėsite būti tikresni, kad kokybė jus tenkina ir tuo pačiu, kad jeigu iškils kokios nors problemos – jos bus gana greitai sutvarkytos.
 • Pasižiūrėkite, kas tiksliai įeina į komplektą. Kai kuri įranga turi ir papildomus pakrovėjus be panašiai. Tokiu atveju galima gauti visiškai išbaigtą prietaisą. Įvertinkite suteikiamas galimybes, kadangi taip vienu metu galite gauti viską, ko jums reikia.
 • Perforatoriai taip pat yra skiriami ir pagal svorį. Gali būti lengvi, vidutiniai bei sunkūs. Kadangi pasirinkimas yra – pasižiūrėkite, koks geriausias variantas jums tinka labiausiai. Žinoma, kad dažniausiai pasirenkamas lengvas, tačiau jis ne toks pigus.

Plati priemonių pasiūla suteikia galimybę atrasti labiausiai tinkančius pasirinkimus. Susidėliokite prioritetus ir pasirinkite teisingai. Juk tai labai ilgą laiką funkcionuojantis daiktas. Išnaudokite jo suteikiamas galimybes.

 

Vejapjovės pagal žmones

Vejapjovėmis dirba žmonės. Jos pačios nevažinėja ir žolės nepjauna. Jas reikia vairuoti, stumti, prižiūrėti ir maitinti elektra arba benzinu. Vejapjovės – gana nepaprastas įrankis, kurį išsirinkti galima ne tik pagal technines charakteristikas, bet ir pagal naudotojo tipą. Pateiksime keltą patarimų, kokias vejapjoves reikėtų rinktis būtent jums.

Iš karto pasakome – tai vyriškas įrankis, tačiau kartais jomis labai nori pasinaudoti ir moterys. Gal dėl to, kad vengia eiti į sporto klubą ir nori šiek tiek pasitreniruoti savoje pievelėje.

Taigi, kokią vejapjovę rinktis būtent jums?

Jei esate toks…

vejapjovės

Jums reikalinga tikrai paprasta ir nesudėtinga vejapjovė:

 • Didelis galingumas;
 • Platus pjovimo diametras;
 • Stumdoma (nesavaeigė, nes raumenį reikia išnaudoti ir namie);
 • Benzininė, nes laidai tik trukdys;
 • Su itin dideliu žolės surinkimo maišu, nes nunešti iki komposto dėžės – vieni juokai;
 • Tradicinės žalios arba juodos spalvos.

Jei esate tokia…

aaa

Jums reikalinga ypatinga vejapjovė:

 • Mažas arba vidutinis galingumas;
 • Siauras arba vidutinis pjovimo diametras;
 • Savaeigė vejapjovė (jums reikės tik vairuoti, stumdyti nereikės);
 • Rekomenduojama elektrinė, nes nesmirdi benzinu, nereikia pildyti, be to tyliau veikia
 • Su mulčiavimo peiliu, nes žolę surinkinėja vyrai, kurie ir puoselėją tą mėšlu atsiduodančią komposto dėžę;
 • Pageidautina rožinė, geltona arba oranžinė, kad galėtumėte nesunkiai prisiderinti garderobą ir šalia jos atrodyti puikiai (kaimynai juk visada žiūri, kas čia triukšmauja!).

Jei vis dar esate toks…

aaa

Ir gimdytojai nuolatos liepia pjauti žolę, priminkite, kad jūs turite teisę į kokybiškas vejapjoves ir rinkitės tokią:

 • Normalus ir didelis galingumas;
 • Siauras arba vidutinis pjovimo diametras;
 • Savaeigė vejapjovė (jums reikės tik vairuoti, stumdyti nereikės);
 • Su vidutinio dydžio žolės surinkimo maišu arba mulčiavimo peiliu.
 • Benzininė, nes vis tiek pjausite žolę su ausinėmis, pasileidę savo mėgiamą muziką;
 • Benzininė dar ir dėl to, kad galima pasisiūlyti nupjauti žolę kaimynams ir užsidirbti eurų.
 • Bet kokios spalvos, nes ji neturi jokios reikšmės – vis tiek aplips žolės gabaliukais ir kažkam teks ją plauti.

Jei netinkate nė vienam čia pavaizduotam tipažui ir jums tiesiog reikia normalios vejapjovės, rinkitės paprastą, kokybišką, benzininę, kuri tarnautų ilgai. Vis dėlto, rinkitės su žolės surinkimo maišu, nes kompostą pasiruošti tikrai reikia – rasite jį kur panaudoti. Rinkitės žinomo gamintojo, pavyzdžiui Viking, vejapjoves.

Pirkite vejapjoves internetu, nes taip galite nemažai sutaupyti.

 

 

Internetu – dronai pigiau

dronai pigiauĮtikinėti, kad internetu parduodami dronai pigiau net neverta. Lietuvoje nėra labai daug specializuotų parduotuvių, kuriuose būtų pardavinėjama ši technika. Kalba eina ne apie žaislinius delno dydžio dronus, kuriais prekiauja visos žaislų parduotuvės, o apie normalius dronus su kamera.

Internetas turi nuostabią savybę – didelį asortimentą. Tai reiškia, kad pirkėjas visada gali pasirinkti ne iš keleto, o iš keliolikos ar keliasdešimties variantų. Tokiu atveju galima pradėti lyginti funkcijas, peržvelgti poreikius ir rasti tinkamiausią variantą. Parduotuvėje tokia galimybė beveik neprieinama.

Kas gi tie dronai?

Skamba grėsmingai – dronas. Iki šiol dronas buvo tiesiog robotas. Pastaraisiais metais jis turi šiek tiek kitą reikšmę. Dabar dronu dažniausiai vadinamas autonomiškas, bepilotis skraidymo aparatas, dažniausiai kvadrokopteris (su keturiais sraigtais). Tiesa, dronai gali važiuoti ir žeme. Jų paskirtis – stebėjimas ir aplinkos fiksavimas. Nesvarbu, ar tai šnipų operacija, ar reklamos filmavimas, dronai daro lygiai tą patį – stebi tai, kas jam liepiama stebėti.

Dronams atrandama vis naujų funkcijų, viena jų yra prekių pristatymas. Jis galimas kol kas ne itin dideliais atstumais nuo valdymo pulto, todėl ši technologija ribota. Karinis panaudojimas labiausiai ištobulintas. Dabar dronai gali ne tik stebėti teritoriją, bet ir paleisti itin tikslias raketas.

Kas Lietuvoje perka dronus internetu?

Dažniausiai tai daro fotografai. Arba nusikaltėlių pagalbininkai, kurie bando dronu nuskraidinti narkotinių medžiagų į izoliuotą įkalinimo įstaigos teritoriją. Leidžiami įstatymai, drausiantys dronais skraidyti virš tokių įstaigų. Tai turėtų atgrasyti nesąžiningus žmones nuo jų naudojimo kitais tikslais, nei stebėjimas ar fotografavimas.

Dronai pigiau internetu yra įsigyjami ir profesionalių ir neprofesionalių fotografų. Prie tokių dronų prikabinama HD raiškos kokybe fotografuojant ir filmuojanti kamera gali padaryti unikalių vaizdų iš paukščio skrydžio. Tai labai praverčia filmuojant reklamas ar dokumentinius bei meninius filmus. Seniau šiai užduočiai atlikti buvo samdomas brangus sraigtasparnis ar nedidelis lėktuvas, oro balionas.

Mokslininkai taip pat perka dronus. Kam? Įsivaizduokite, kad taip parasčiau stebėti gyvūnus pamiškėje, paukščius, vandens gyvūniją. Be to dronai gali labai praversti pasiekiant tam tikras sunkiai prieinamas vietas, pavyzdžiui, ugnikalnio kraterius, olas, įgriuvas ir t.t. – ten, kur žmogui leistis pavojinga. Net archeologai gali daug ką sužinoti apie atkastą gyvenvietę tyrinėdami nuotraukas iš paukščio skrydžio, kuriose matomi viso komplekso objektai ir archeologinės iškasenos.

Artimiausiu metu dronai vis labiau išpopuliarės. Bet jų funkcijos neturėtų keistis.

 

Kaip iš televizoriaus įrašyti filmus į nešiojamą diską (HDD)

tv įrašymasKartais labai norime pasižiūrėti filmą, bet staiga turime išbėgti su reikalais. Televizija, kaip ir traukiniai… nelaukia, todėl filmas ar televizijos programa tikrai nuplauks. Paprastai TV laidos kartojamos nepatogiausiu metu, o filmai kartojami nebent po metų. Kaip padaryti, kad pamatytume tai, ko labai norime? Išeitis yra paprasta – įsirašyti norimą laidą ar filmą į nešiojamąjį diską (HDD). Ko reikia norint tai padaryti?

Pirmiausiai reikia atkreipti dėmesį į televizoriaus modelį, nes ne visi televizoriai turi reikalingas jungtis ir tam tikras funkcijas, kurios įrašo norimą programą. Kitas svarbus dalykas yra laikmena, į kurią įrašinėjama. HD televizijos laikais 1 valandos trukmės įrašas iš televizoriaus užima apie 6 GB, taigi su paprasta USB atmintine čia neišsisuksime. Reikalingas 1-3 TB (1 TB – 1024 GB) talpos nešiojamas diskas.

Jei televizorius senesnio modelio ir neturi atitinkamos programinės įrangos, gali prireikti ir specialaus prietaiso – TV media grotuvo, kuris prijungiamas ne per USB jungtį, bet per HDMI. Taigi daug svarbių niuansų, kuriuos reikia išsiaiškinti plačiau.

Kaip TV laidas ir filmus įrašyti į nešiojamąjį diską HDD?

 

Visų pirma reikia turėti televizorių, kurie turi tokią įrašymo funkciją. Jei ketinate pirkti naujausią 3D televizorių, galite būti beveik tikri, kad įrašymo į per USB laidą prijungtą kietąjį diską galimybė bus. Kaip žinoti, kuris televizorius turi tokią funkciją?

Vienas iš būdų yra pasitikrinti tam tikrų televizorių gamintojų modelių charakteristikas ir spręsti pagal modelius. Tai gana sudėtinga žmonėms, kurie visiškai nesigaudo modelių skaičiukuose, tačiau yra ir paprastesnis būdas. Tereikia išsiaiškinti, ar tam tikrų gamintojų televizoriai turi tam tikras įrašymo funkcijas. Funkcijos vadinasi skirtingai, todėl pateiksime pagrindinių Lietuvoje televizorių tiekėjų funkcijas:

 • Samsung įrašymo funkcija vadinasi Personal Video Recorder Ready
 • Panasonic įrašymo funkcija vadinasi Rewind Live TV

Jei įrašymas į HDD galimas, tiesiog reiktų prijungti kietąjį diską per vieną iš USB 2.0 jungčių. Televizorius pats pasiūlys diską suformatuoti, todėl pasistenkite, kad diske nebūtų nereikalingų failų, kuriuos vis tiek ištrins paties televizoriaus vaizdo įrašymo sistema. Įrašytus failus galėsite peržiūrėti tik per tą patį televizorių – prijungę HDD diską prie kompiuterio failų nematysite, arba jie bus matomi ne kaip vaizdo failai.

Kol kas nustatyti kokiu laiku pradėti įrašymą taip pat nelabai galima su esamomis televizoriaus funkcijomis, nors kai kurios skaitmeninės TV paslaugos tokią funkciją ir leidžia (nepriklausomai nuo televizoriaus modelio).

Įrašymo funkciją kol kas turi labai nedaug naujausių televizorių, kurie vis dar yra brangūs. Išeitis iš šios situacijos yra papildomas media grotuvas, kuris turi ir įrašymo funkciją. Toks Media grotuvas gali būti paprastu kompiuteriniu laidu prijungiamas prie interneto ir per TV galima naudotis keliomis programomis, pavyzdžiui Facebook ar YouTube. Media grotuvai dar kartu gali būti ir nešiojamieji diskai, turintys apie 1-2 TB diskus, kuriuose ir būtų kaupiami įrašyti filmai ir laidos. Kaip jau minėta, formatas skaitomas tik per tą patį televizorių siekiant užtiktinti autorines teises (būtų labai patogus įrankis piratams įrašinėti naujausius filmus ir nelegaliai juos platinti internetu). Media grotuvas prie paprasto LED ar LCD televizoriaus prijungiamas HDMI jungtimi.

Dar egzistuoja specialūs įrašymo adapteriai, kurie prijungiami per USB jungtį, tačiau Lietuvoje jie kol kas sutinkami labai retai.

Naudojantis interaktyvios skaitmeninės televizijos paslaugomis norimo programos yrašymas vykdomas skaitmeninės paslaugos tiekėjo serveriuose, tad nėra jokio prijungiamo disko ar specialių televizoriaus funkcijų.

Norint kažką įrašinėti iš televizijos, galima tai daryti per kompiuterį ir naudotis specialiomis vaizdo įrašymo (“Screen capturing”) programomis. Tokiu būdu mėgstamos TV programos irgi gali būti išsaugomos kietajame diske, o esant reikalui prijungus per USB jungtį bet kada paleistos, jei tik televizorius nuskaitys formatus. Nauji LED televizoriai dažniausiai turi USB 2.0 Movie funkcijas, kurios leidžia nuskaityti DivX, MKV, AVI failus iš nešiojamo įrenginio, prijungto per USB jungtį.